Hoşgeldiniz.

dengelenmiş kuvvetler etkisinde hareket konu anlatımı lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Dengelenmemiş Kuvvetler Etkisinde Hareket Konu Anlatımı Kareköklü Sayıların Anlatımı, Köklü sayılar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dengelenmiş Kuvvetler Etkisinde Hareket Konu Anlatımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  dengelenmiş kuvvetler etkisinde hareket konu anlatımı lazım

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dengelenmiş Kuvvetler Etkisinde Hareket

  2.3.Newton’un I. Hareket Yasası hatırlatılır. Sürtünme kuvveti de dikkate alınır. Sabit hızlı hareket eden ve durgun halde bulunan cisimlere örnekler vererek net kuvvet ile hareket arasındaki ilişki açıklanır. “ Limit hız” kavramsal düzeyde verilmelidir.

  2.3.“ Hareket halindeki bir cisme etkiyen net kuvvet kaldırıldığında cisim zamanla durur.”,”Sabit hızlı hareket eden bir cisme etkiyen net bir kuvvet vardır.”,” Hareket varsa her zaman net kuvvet vardır.”,” Kuvvet varsa her zaman hareket de vardır.” Kavram hatalarının verilmemesine ve düzeltilmesine dikkat edilecek.

  Hareket halindeki bir cisme etkiyen net kuvvet kaldırıldığında cisim duruyorsa durmasına hareket ediyorsa hareketine devam eder.
  Bu nedenledir ki hareket halindeki cisme bir kuvvetin etki etmesi gerekmez.
  Kuvvetin olduğu her yerde hareket, hareketin olduğu her yerde de kuvvetin olması gerekmez.

  2.4.Cisimlerin birbirine göre hareketli olup olmadıkları, varsa hızlarının büyüklükleri ve yönleri yorumlanır. Sadece aynı ve dik doğrultudaki hareketlere örnek verilerek incelenir. Konuyla ilgili örnekler çözülür. Hareketli ortamlar olarak nehir, hareketli bir araç, rüzgarlı bir hava vb. düşünülür. Konuyla ilgili sorular çözülür. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.