Hoşgeldiniz.

kader nedir kısaca bilgiye ihtiyacım var Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Kader Mahkumuyum Ne Demek Kısaca kader ve yaşam hakkında bilgi Kader nedir?
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kader Nedir Kısaca Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  kader nedir kısaca bilgiye ihtiyacım var

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kader Nedir Kısaca Tanımı

  Kader, bütün olayların önceden ve değişmeyecek biçimde düzenlediğine inanılan doğaüstü güç, ezeli takdir. Yazgı veya mukadderat olarak da anılır. Kader kavramı birçok farklı din ve felsefi akımda önemli bir yer tutarkader 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kader, Yüce Allah'ın, ezelden ebede kadar olacak bütün şeylerin zaman ve yerini, özellik ve niteliklerini, ezeli ilmiyle bilip sınırlaması ve takdir etmesi, demektir. Allah'ın ilim ve irade sıfatlarıyla ilgili bir kavram olan kader, evreni, evrendeki tüm varlık ve olayları belli bir nizam ve ölçüye göre düzenleyen ilahi kanunu ifade eder.


 5. Kαder: Kαinαttα olαсαk şeylerin zαmαnını, yerini, özelliklerini vе nαsıl olαcαğını Αllαh’ın еzеldе bіlmesі ve tαkdіr etmesine denir.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.