Hoşgeldiniz.

Ülkemizdeki resmi yardım kurumları hangileridir? Kızılay: 1868 yılında kurulan dernek , cumhuriyetin ilanından sonra Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti , 1947 yılında da Türkiye Kızılay Derneği
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ülkemizdeki resmi yardım kurumları hangileridir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ülkemizdeki resmi yardım kurumları hangileridir?

  Kızılay: 1868 yılında kurulan dernek, cumhuriyetin ilanından sonra Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti, 1947 yılında da Türkiye Kızılay Derneği adını almıştır. Kızılay; savaşta ve barışta, yurt içi ve yurt dışında meydana gelen felaketlerde insanlara yiyecek, giyecek, battaniye, çadır yardımında bulunur.
  Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu: Muhtaç çocuk, genç, yaşlı, engelli kişi ve ailelere maddi ve manevi yardımda bulunur. Bu kişilerden bazılarını açmış olduğu yurtlarda barındırır.
  Yeşilay: Sigara, alkollü içki, uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklarla mücadele eder. Halkı bütün zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışmalar yapar.
  Türk Hava Kurumu: Bu kurumun amacı; Türk gençliğini havacılığın çeşitli dallarında yetiştirmek, ulusal havacılığımızı yurt ve dünya çapında desteklemektir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.