Hoşgeldiniz.

Halk oyun ları ekibindeki arkadaş larınızın giydikleri kıyafetleri günlük hayatımızda neden giymiyoruz? Halk oyun ları , insanların duygusal yapısının dışa vurumudur. Müzik eşliğinde hareketler bazen
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Halk oyunları ekibindeki arkadaşlarınızın giydikleri kıyafetleri günlük hayatımızda neden giymiyoruz?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Halk oyunları ekibindeki arkadaşlarınızın giydikleri kıyafetleri günlük hayatımızda neden giymiyoruz?

  Halk oyunları, insanların duygusal yapısının dışa vurumudur. Müzik eşliğinde hareketler bazen neşeyi bazen de üzüntüyü ifade eder. Halk oyunlarında hayvan taklitlerini, hasat oyunlarını günlük faaliyetleri görmek mümkündür. Halk oyunlarının bir çıkış kaynağı, bir hikâyesi vardır.
  Karadeniz Bölgesi’nde horon, Doğu Anadolu Bölgesi’nde halay, Ege Bölgesi’nde zeybek, Trakya’da karşılama adı verilen halk oyunları oynanır.
  Bu oyunları oynayan halk oyunları ekiplerinin özel giysileri vardır. Bu giysiler o yöre insanının geçmişte giydiği giysilerdir. Zamanla her kültürde değişiklikler olduğu gibi giysilerde de değişiklikler olmuştur. Bu nedenle o giysileri günlük yaşamda giymiyoruz.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.