Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Tığ İşi Anlatımlı Bayan Bluz Örneği anlatımlı bluz modelleri - anlatımlı örgü örnekleri - anlatımlı tığ işi örgü modelleri - bayan bluz modelleri ARKA: 3.5

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tığ İşi Anlatımlı Bayan Bluz Örneği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tığ İşi Anlatımlı Bayan Bluz Örneği


  anlatımlı bluz modelleri - anlatımlı örgü örnekleri - anlatımlı tığ işi örgü modelleri - bayan bluz modelleri


  ARKA: 3.5 nolu tığımızla52 cm uzunluğunda zincir çektikten sonra üzerine 10 sıra trabzan örelim ve desenimize başlayalım.

  1.sıra: Tek noktaya 3 defa dolgu yapalım. ve 2 zincir çekip aynı noktaya tekrar 3 dolgu yapalım. 3 zincir çekip 5. trabzana aynı işlemi tekrarlayalım. Tekrar 5 trabzan sayıp 1 dolgu -2zincir-aynı yere bir dolgu daha yapalım. 3 zincir çekip desene başlarken yaptığımız işlemi tekrarlayalım.

  2. sıra : Aynı şekilde örelim sadece tek dolgu yaptığımz yere aynı noktaya aralarında tek zincir çekerek 6 dolgu yapalım.  3.sıra: 3 dolguları aynı şekilde devam ettirelim.6dolgu yaptığımız yere geldiğimizde 5 zincir çekip aralarına batarak 5 zigzag oluşturarak sıramızı tamamlayalım.

  4.sıra: Aynı işleme devam edelim sadece 5 zigzag yaptığımz yer bu sırada 4 zigzag oluyor.

  5.sıra: Burda ise 3 zigzag yapıyoruz.

  6.sıra: Başlangıcında 3 er dolgu ile çift sıra ördüğümüz 2 dolgu arasından başlayalım ve şu şekilde devam edelim : 2 dolgu arasını v harfi şeklinde örünce sonraki 4 sırada fotoğrafta gördüğümüz gibi v şeklini elde ederiz.

  Bu şekilde devam ederken diğer taraftan önceki desende uyguladığımız zigzag örgümüzden son bir tane örüp bitirdiğimizde örneğimiz tamamlanıyor. Böylece 2. defa aynı örneği devam ettireceğimiz zeminimizi yarıyarıya hazırlamışToluyoruz. toplam örgü boyumuz 68 cm olduğunda örgümüzü bitirelim.

  ÖN: Arka beden ile aynı şekilde örmeye başlayalım .Örgü boyumuz 53 cm olduğunda örgümüzü 3 parçaya ayırıyoruz ve orta bölümü kapatarak yaka açıklığını elde ediyoruz. Omuz kısımlarını arka ile aynı uzunluğa gelene kadar devam edelim.

  KOL: 23 cm zincir çekerek başlayalım.10 sıra trabzan ördükten sonra kol arttırmalarını her iki yandan 3 lü dolgu yaparak sağlayalım.16 sıra örnekten sonra 3 sıra trabzan örerek bitirelim.

  YAKA: Omuzlarımızı diktikten sonra yaka kenarına 3 sıra trabzan yapalım.

  DİKİŞ: Kol altlarımızı dikelim. Kol ucundaki manşet bölümüne zincir çekere brit ilik yapalım ve karşılıklarına düğme dikelim. Ön ve arka parçayı kol için üstten 23 cm boşluk bırakarak dikelim. Aynı şekilde trabzan bölümüne zincir çekerek bir ilik yapalım ve karşılıklarına düğme dikelim.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Firkete işi yazlık bluz modeli yaz modası bayan bluz örnegi
 3. Abiye Bluz Modeli ve Yapılışı, El Örgüsü Yarasa Kol Abiye Bluz Yapımı Anlatımlı
 4. anlatımlı çift yönlü bluz modeli
 5. Çok Şık Ve Tığla Örülen Bayan Bluz Örneği
 6. Merserize Bej Bluz Modeli-Anlatımlı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri