Hoşgeldiniz.

oruç luyken ağız kokusuna çözüm , oruç lu iken ağız kokusuna nasıl bir çözüm yapabilirim ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Ağız Kokusuna

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Oruçluyken ağız kokusuna çözüm

  Sponsorlu Bağlantılar
  oruçluyken ağız kokusuna çözüm,
  oruçlu iken ağız kokusuna nasıl bir çözüm yapabilirim ?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Oruçluyken ağız kokusu nasıl önlenir?

  Genel sağlığı önemli ölçüde etkileyen ağız ve diş sağlığı, Ramazan ayında daha da önem kazanıyor. Sahurda yemeğin ardından fırçalanmayan dişlerde oluşan bakteriler, iftara kadar geçen sürede üremeye geçiyor.

  Ağız kokusu ve diş çürüklerine neden olan bu durumu önleme ve Ramazan’da diş sağlığını koruma yollarını Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu anlattı.

  İftar ve sahurdan sonra dişlerin mutlaka fırçalanması gerektiğini hatırlatan Diş Hekimi Kışlaoğlu, dil yüzeyi ve diş eti bölgelerinin de fırça yardımıyla iyice temizlenmesi gerektiğini belirtti. Yemek sonrası ağızda asit oranının arttığını ve bakterilerin kolayca çoğaldığını vurgulayan Kışlaoğlu, özellikle Ramazan ayında ağız antiseptiği veya gargara kullanılması, bunlar yoksa bile tuzlu suyla gargara yapılması gerektiğinin altını çizdi.

  Oruçluyken de dişlerinizi fırçalayabilirsiniz…
  Dr. Kışlaoğlu, diş macununu yutmamak kaydıyla oruçluyken diş fırçalamanın problem olmadığının din adamları tarafından da birçok kez vurgulandığını söyledi.

  Oruçluyken ağız kokusunu nasıl önleriz?
  Ağız kokusunun, yalnızca diş çürüklerinden kaynaklanmadığına dikkat çeken Kışlaoğlu, diş eti hastalıkları, kötü yapılmış protezler, mide ve yemek borusu rahatsızlıklarının da kötü kokulara neden olabileceğini belirtti. Kışlaoğlu, doğru uygulanan ağız bakımı ile kötü kokulardan kurtulabileceğimizi vurguladı. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.