Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

oruç luyken yapılacak şeyler , oruç lu iken yapılacak şeyler nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kadir Gecesinde Yapılacak Şeyler sevgiliyle yapılacak farklı şeyler

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Oruçluyken yapılacak şeyler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  ORUÇLUYKEN YAPILMASI GEREKENLER

  Uyku ve su ihtiyacı yeterli miktarda kullanıldığında oruçluyken hiçbir şekilde zorluk yaşanmayacağını belirten uzmanlar, kişinin sağlığını tehdit eden bir durumda oruç tutmaması gerektiğini aksi takdirde sağlıklarının tehlikeye girebileceğini söylüyor.
  İşte size oruçluyken dikkat edilmesi gereken detayların listesi:
  > Baklava gibi ağır ve kalorisi yüksek tatlılardan kaçınılmalı, bunun yerine sütlü tatlılar veya taze mevsim meyveleri yenilmesi öneriliyor.
  > Çok fazla yemek veya tatlı yenildiğinde uzunca bir zaman tok kalınmıyor, aksine daha fazla açlık hissediliyor.
  > Ne kadar hafif gıdalar tüketilirse ramazan ayı da o kadar rahat atlatılmış oluyor. Sahurda tuzlu ve susatacak gıdalardan özellikle kaçınmak gerekiyor.
  > Sahur öğünü ağır yemeklerden oluşursa, gece metabolizma hızı düştüğü için yemeklerin yağa dönüşebilme hızı yükseleceğinden kilo alma konusundaki hız ve risk durumu da aynı oranda artıyor.
  > Oruç süresince mide uzunca bir süre boş kalacağından bir anda çok yiyecek tüketilmesi sonucu mide ve kalp sorunları ortaya çıkabiliyor. Bunu önleyebilmek için iftarda yavaş yavaş ve az miktarda yenilmesi, dengeli olmak kaydıyla iftar ile sahur arasına mutlaka ara bir öğünün eklenmesi gerekiyor.
  > Kabızlık problemi çeken kişilerin posalı besinleri daha fazla tüketmesi gerektiğini belirten uzmanlar, bunun için meyve, sebze ve su tüketiminin artırılmasını öneriyor.
  > Reflüyü önlemek için kakao, kahve ve çikolata gibi aşırı kafein alımından kaçınmak, yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmak ve yemeği yer yemez yatmamak gerekiyor.
  > Ağız kokusunun kaynağı ağız içi ve dilin arka kısmındaki bakterilerden kaynaklanıyor. Dişleri fırçaladıktan sonra dilin sırt ve arka kısımları ile yanaklaın iç yüzeylerini özel dil temizleyici aparey veya fırçalarla iyice temizlemek gerekiyor. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri