Hoşgeldiniz.

Photoshopta karakalem yapma , Photoshopta karakalem nasıl Photoshopta karakalem yapma resimli anlatım Bu konuda Photoshopta nasıl karakalem çalışması yapacağımızı öğreneceğiz. Aşağıdaki adımları uygulayarak siz de
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Photoshopta karakalem yapma, Photoshopta karakalem nasıl yapılır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Photoshopta karakalem yapma, Photoshopta karakalem nasıl

  Photoshopta karakalem yapma resimli anlatım


  Bu konuda Photoshopta nasıl karakalem çalışması yapacağımızı öğreneceğiz. Aşağıdaki adımları uygulayarak siz de resminizi karakaleme çevirebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

  1) İlk önce karakalem yapmak istediğimiz fotoğrafı photoshop ile açıyoruz.

  2) Layers ( katmanlar ) panelinden fotoğrafımızın olduğu katmana sağ tıklayıp, Duplicate Layer yapıyoruz yani katmanı çoğaltıyoruz.

  3) Çoğalttığımız layer seçili iken, Image > Adjustments > Desaturate ya da Shift + Ctrl + U yolunu kullanıyoruz  4) Desaturate ettiğimiz layerımıza (katmanımıza) sağ tıklayıp, duplicate layer (çoğaltıyoruz) yapıyoruz. Bu çoğalttığımız layerımız seçili iken, Image >Adjustments > Invert ya da Ctrl + I yapıyoruz.  Bu layerımızın ayarını color dodge yapıyoruz. Color dodge yaptıktan sonra görüntü tamamen beyaz olacaktır. Bütün yaptıklarım gitti napacağım ben şimdi diye endişelenmeyin. Bir sonraki aşamaya geçin
  5) En son oluşturduğumuz layer (katman) seçili iken, Filter > Blur > Gaussian Blur yolunu kullanarak istediğiniz ölçütte gaussian blur’u uygulayın. (Ben 1.4 uyguladım)

  Ve sonuç:  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.