Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

photoshopta pen tool kullanımı photoshopta pen tool kalem aracı photoshopta kalem aracı kullanımı photoshopta pen tool nasıl kullanılır Pen tool sayesinde belli bir alanı kesip

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Photoshopta pen tool kullanımı, Photoshopta pen tool nasıl kullanılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  photoshopta pen tool kullanımı

  photoshopta pen tool kalem aracı
  photoshopta kalem aracı kullanımı
  photoshopta pen tool nasıl kullanılır


  Pen tool sayesinde belli bir alanı kesip çıkarma, Shape (şekil) elde etme gibi işlemler yapabiliriz. Bunlarla birlikte Pen Tool ile oluşturduğumuz şekillere belli efektler verebiliriz. Photoshop’un Pen aracını kullanarak eğik şekiller çizebiliriz.

  Photoshop’ta 640*480Px arkaplanı siyah olan bir doküman açalım. Bu aşamadan sonra Araç paletinden Pen Tool’u seçelim. Aracımızı seçerken dikkat edeceğimiz bazı hususlar var. Örneğin aracın seçiminden sonra yukarıda beliren menüde aracı Path olarak seçiyoruz. Daha sonra paletin sonundan Exclude overlapping path areas bölümünü seçiyoruz.  Pen aracını seçtikten sonra dokümanın ortasında bir yerde önce bir kere tıklıyoruz. Araçla tıklamayı yapıp daha sonra bunu fare ile herhangi bir yöne çektiğiniz zaman çizgi oluştuğunu ve bunun eğrildiğini göreceksiniz. İlk eğriliği elde ettikten sonra ikinci bir fare tıklamasıyla bu sefer ters yöne bir S elde edelim. merak etmeyin, oluşan bu iki S şeklide birbirini takip ediyor. Bu aşamada aşağıdaki gibi bir şekil elde etmiş olmalıyız.  Şimdi layer penceresinden yeni bir layer oluşturalım. Ancak bu layerda önce Pen toola efektimizi oluşturacak olan Brush’ımızı (Fırça) ayarlayacağız.

  İster klavyeden B tuşuna basın isterseniz de araç paletinden Brush aracını seçin. Bu aşamada Pen tool ile oluşturduğumuz şekle bu Brush ile efekt vereceğiz.

  Brush menüsünden Basic Brushes’ı seçin ve burada 12Px ve Hardness değeri %0 olan Brush’ı seçin. Seçimi yaptıktan sonra Brush menüsünden çıkabilirsiniz.  Pen aracımızla oluşturacağımız efektin daha anlaşılır olması için dokümanımızın arkaplan rengini siyah olarak belirlemiştik. Bu nedenle fırçamızın uygulama rengi mümkün olduğunca açık bir renk olmalı. Ben direkt olarak beyaz tercih ettim. Siz de açık ve farklı bir renk tercih edebilirsiniz.

  Şimdi araç paletinden bu sefer Path Selection Tool’u (A) seçelim. Çizmiş olduğumuz eğik şeklin üzerine fare ile sağ tuş yapalım. Açılan menüden de Stroke Path seçeneğini seçelim. Bu açılan küçük pencereye tamam demeden önce aşağıdaki Simulate Pressure seçeneğinin seçili olduğuna emin olalım. Pencereye tamam diyerek vermiş olduğumuz efekti görebiliriz.  Şimdi tek bir adım kaldı. Şeklimiz üzerine yine Path selection tool aracı ile sağ tuş yaparak Delete Path diyoruz. Bu sayede ilk aşamada yapmış olduğumuz çizim kaybolacak ve geriye efekt verdiğimiz eğik şeklimiz kalacak.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Photoshopta neler yapılır, Photoshopta neler yapabilirim, Photoshop nasıl kullanılır
 3. Photoshopta Ok Çizgisi Çizme, Photoshopta Ok Nasıl Çizilir
 4. photoshopta mirror, photoshopta aynı görüntüsü hazırlama, photoshopta yansıma efekti
 5. Photoshopta crop, Photoshopta resim croplama nasıl yapılır
 6. Photoshopta diş beyazlatma, Photoshopta diş nasıl beyazlatılır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri