Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

photoshopta animasyon yapma photoshopta animasyon nasıl yapılır photoshop ile gif yapma photoshopta gif animasyon yapma İlk önce resmimizi Photoshop ile açıyoruz. Resmimizin .gif formatında olması

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Photoshop İle Animasyon Yapma

  Sponsorlu Bağlantılar
  photoshopta animasyon yapma
  photoshopta animasyon nasıl yapılır
  photoshop ile gif yapma
  photoshopta gif animasyon yapma


  İlk önce resmimizi Photoshop ile açıyoruz. Resmimizin .gif formatında olması gerekiyor.Hiç bir şey yapmadan File menüsünden Edit In ImageReady i seçiyoruz. Resmimiz ImageReady ile açılıyor.(Bu kısmı atlayıp resmi direkt Imageready ile açabilirsiniz).

  Imageready programında window menüsünden Animation seçilir.Ve Animation penceresi(toolbox) açılır. Bu pencerenin alt kısmındaki bar dan Duplicate Current Frames tıklanır. ( çöp kutusu işeretinin hemen yanında ) . Animasyonunuz özelliğine göre Frame i duplicate edin.Mesela animasyonunuzda art arda gözükecek 10 resim varsa 10 adet frame yapmanız gerekir.

  Buraya kadar yaptıysanız zaten olayın temel mantığını anlamışsınızdır. Animation penceresindeki her frame de ayrı bir resim gözükecek ve otomatik olarak bunları bize gösterecek. Peki frame lerde gözükecek resimleri nasıl ayarlicaz?

  Basit bir örnekle anlatalım. Animasyonumuz 2 kareden oluşsun. Yani peş peşe iki resim gözüksün. Yukardaki işlemleri aynen yapın. ilk gözükecek .gif formatndaki resmi imageready ile açın. sonra file menüsünden animasyonda gözükecek ikinci resmi açın. resmin tamamını marquee tool ile seçip kopyala deyin ve ilk resmin üstüne gelip yapıştır diyin. Bu işlemden sonra Layers bölümünde bir layer daha oluştuğunu göreceksiniz. layerlardan biri ilk resim diğeri ikinci resminiz olacak.

  window menüsünden animation toolbox ını açın. duplicate frames den bir frame daha yaratın.ilk frami seçip layer bölümünden animasyonunuzda ilk olarak gözükecek layer aktif,diğer resmin layer ı pasif şekilde ayarlayın. ( bu şöyle yapılır: layer ın gözüküp gözükmemesi yanındaki göz işaretine tıklayarak yapılır. göz işareti varsa gözükür, yoksa gözükmez ) ... daha sonra animation penceresinden ikinci frame i seçin. yine layer bölümünden animasyonda ikinci olarak gözükecek resmin layeri aktif diğerini pasif yapın.

  animasyon penceresinde frame lerin hemen altında "0 secs" yazar. ordan frame lerin animasyonda ne kadar süreyle gözükeceğini ayarlayabilirsiniz. Alt kısımdaki bar dan play yaparak animasyona önizleme yapabilirsiniz.

  Son olarak oluşturduğunuz animasyonu file menüsünden save optimized as i seçerek kaydedin.

  Animasyonunuz hazır. Herhangi bir resim görüntüleyici ya da explorer da animasyonunuzu görebilirsiniz.

  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Photoshop Bıyık Yapma,Photoshop İle sakal ekleme
 3. Photoshop ile çizgi roman karakteri yapma
 4. Photoshop İle Avatar Yapma, Photoshop programı ile nasıl avatar yapılır
 5. Photoshop Çimden Harfler Yapma
 6. Photoshopta gif yapma, Photoshopta hareketli gif yapma, Photoshopta gif animasyon yapma
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  arkadaşım artık animasyon için gerek yokki sen cs 2 kullanıyorsun galiba cs6 çıktı.cs3 ten sonra image ready olayı yok animasyon için direk fotosop içinden çalışıyorsun.çok geride kalmışsın çok.paylaşımın 1 senelikte olsa cs3 bi kaç senedir var zaten 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri