Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Patatesin Yemek Dışında Nelere Yaradığını Biliyormusunuz , Patates Ve Sıradışı Kulanım Alanları , Patatesi Pratik Olarak Kulanabileceğimiz Alanlar , Patates Ve Temizilik , Pratik Bilgiler

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Patatesin Yemek Dışında Nelere Yaradığını Biliyormusunuz, Patates Ve Sıradışı Kulanım Alanları,

  Sponsorlu Bağlantılar
  Patatesin Yemek Dışında Nelere Yaradığını Biliyormusunuz, Patates Ve Sıradışı Kulanım Alanları, Patatesi Pratik Olarak Kulanabileceğimiz Alanlar, Patates Ve Temizilik, Pratik Bilgiler

  Vücuda enerji veren, halsizliği ve yorgunluğu gideren, kandaki şeker oranını düşüren patatesi yenilmesinden başka faydaları da olduğunu biliyor muydunuz?
  Reader's Digest sitesinde yer alan habere göre, işte papatesin kullanabileceğiniz sıradışı alanlar:

  Dekoratif damga yapabilirsiniz: Patates ile çocuğunuzun ya da kendi doğumgünü kartlarınıza süslü, dekoratif bir damga yapabilirsiniz. Patatesi enlemesine ortadan ikiye kesin. Bir yarısına oyarak istediğiniz tasarımı yapın. Ağaç görünümündeki damganızı istediğiniz kartın, kağıdın üzerine basabilirsiniz.

  Ellerdeki lekeleri yok eder: Balkabağı ya da havuç soyarken ellerinizde oluşan lekeleri çıkarmak çok zordur. Ancak, ellerinizi patates ile ovalarsanız bu lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.
  Yemeğin fazla tuzunu alır: Çorbanıza ya da yemeğinize biraz fazla mı tuz attınız? Endişelenmenize gerek yok. Birkaç patatesi büyük parçalar halinde kesin. Onları ocakta kaynayan çorba ya da yemek tencerenize atın. Yumuşamaya başlayınca, yaklaşık 10 dakika sonra patatesleri alın. Bu patatesleri, daha sonra salata yapmak için kullanabilirsiniz.

  Gümüş eşyalardaki pasları yok eder: Gümüş eşyalarınız üzerindeki pas lekelerini yok etmek için bir grup patatesi alıp kaynatın. Sudan çıkarın ve başka bir yemekte kullanmak için patatesleri saklayın. Gümüş eşyalarınız patates kaynattığınız suya koyup, yaklaşık 1 saat bekleyin. Sonra, gümüşleri çıkarıp yıkayın. Pasın gitmiş olduğunu göreceksiniz.

  Kayak gözlüğünüzü temizler:Bayır aşağı inerken ağaçları ve diğer kayakçıları iyi görmeniz gerekir. Bunun için de kayak gözlüklerinizin sislenmemesi şart. Kaymaya başlamadan önce kayak gözlüklerinize patates sürerseniz, gözlükleriniz kristal gibi berrak olur.

  Sabahları şiş gözlerle uyanmaya son: Hepimiz sabahları uyanmaktan ve aynada yüzümüze bakmaktan nefret ederiz. Çünkü, genellikle sabahları şişmiş gözlerle uyanırız. Çiğ ve soğuk patates dilimlerini gözlerinizin üzerine koyarak şişlerinizi geçirebilirsiniz.

  [IMG]http://www.*********.net/forums/season/ghost/heart.gif[/IMG]Evdeki çiçekleri kurtlardan temizleyebilirsiniz: En sevdiğiniz süs çiçeğinizin saksısındaki kurtlardan şikayetçi misiniz? Birkaç dilim patates kesin ve bitkinin çevresine koyun. Bu kurtları cezbeder, patatesleri yemek için topraktan dışarı çıkan kurtları yakalayıp atabilirsiniz.  Eskiyen ayakkabılarınızı eski haline getirir:Ayakkabılarınızın eskisi gibi parlak olmasını mı istiyorsunuz? Eski ayakkabılarınızda delik yoksa, atmak zorunda değilsiniz. Bir patatesi ortadan ikiye kesin, eski ayakkabılarınızı bu çiğ patatesle ovalayın. Sonra, cilalayın. Böylece çok güzel görünecek ve parlayacaktır.

  Sıcak ya da soğuk kompres yapabilirsiniz:Patates sıcak ve soğuğu çok iyi muhafaza eder.
  Sıcak komprese ihtiyacınız olduğunda, patatesi kaynatın ve bir havlunun içine sarın ve istedeğiniz bölgeye uygulayın. Soğuk kompres istiyorsanız da kaynanmış patatesi dondurabilirsiniz.

  Yeni sardunyalar yetiştirebilirsiniz:Çiğ bir patates yeni sardunya dallarının yetişmesi için gerekli tüm besinleri içeriyor. Patatesin içinde küçük bir oyuk açın ve sardunya dalını bu oyuğun içine koyup, patatesle birlikte sardunyayı da toprağa dikin

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir Oyun Oynarken Oyunu Kazanmak İçin çaba Gösteririz Bunun Dışında Nelere Dikkat Etmemiz
 3. Patates Pastası, Patates Pastası Tarifi Çay Saatinize Özel Tuzlu Pastalar, Patates Pastası
 4. Patchwork Modası, Patchwork Kulanım Alanları, Modern Patchwork Yatak Örtüleri, Çok Şık Pat
 5. Bel Ve Boyun Kütletmenin Nelere Malolduğunu biliyormusunuz, Bel Ve Boynunuzu Sakın Kütletm
 6. Sıradışı Gelinlerin Aksesuarlarında Yeni Trendler, Sıradışı Gelinlere Özel Aksesuar Ve Fiy
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri