Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Balık alırken nelere dikkat edilmeli? Taze balık nasıl anlaşılır? Taze balığın solungaçları canlı kırmızı olur. Balık bayatladıkça bu renk değişir. Ancak bazı balıkçıların solungaçları kırmızı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Balık alırken nelere dikkat edilmeli? Taze balık nasıl anlaşılır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Balık alırken nelere dikkat edilmeli? Taze balık nasıl anlaşılır?


  Taze balığın solungaçları canlı kırmızı olur. Balık bayatladıkça bu renk değişir. Ancak bazı balıkçıların solungaçları kırmızı mürekkep ile boyadklarını belirtmek lazım. Solungaçlardan aşağı doğru akan kırmızı sıvıyı çok kişi kan zannedersede aslında bu mürekkeptir. Böyle bir aldatmacaya başvuran tezgahtan kesinlikle balık alınmamalıdır.

  Taze balığın gözleri parlak ve dışa bombeli olur. Balık tazeliğini yitirmeye başlayınca gözleri buğulanmaya başlar ve daha sonra içeri çöker. Buzluklarda bekletilmiş balıklar sizi yanıltabilir, onun da eti serttir. Bu takdirde yapacağınız şey balığın gözlerine bakmaktır. Gözleri donuk ve gözbebekleri çökükse bilin ki buzhanede bekletilmiştir.


  Taze balığın derisi gergin ve parlak olur. Taze balığa parmakla dokununca meydana gelen çukurluk anında düzelir. Halbuki bayatlamış balıklarda bu iz kalır. Balığın parlaklığıyla yetinmemek gerekir. Elinizi etine bastırın. Taze balığın eti sert, bayat balığın eti yumuşaktır. Çünkü tezgahtaki balıklara devamlı su serpildiği için parlak görünebilirler.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli,
 3. ikinci el otomobil alırken nelere dikkat edilmeli
 4. Taze balığın sırları, Balık satın alırken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar, Balığın Taze
 5. LCD TV Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
 6. Taze balık nasıl anlaşılır? Bayat balık nasıl anlaşılır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri