Hoşgeldiniz.

Sarımsak kokusunun önlemenin yolları sarımsağın kötü kokusu nasıl önlenir sarımsak kokusu nasıl giderilir Herkes sarımsak yedikten sonra ağız kokusundan şikayet ediyor. Artık , bilim adamları

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sarımsak kokusunun önlemenin yolları sarımsağın kötü kokusu nasıl önlenir sarımsak kokusu nasıl giderilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sarımsak kokusunun önlemenin yolları sarımsağın kötü kokusu nasıl önlenir sarımsak kokusu nasıl giderilir


  Herkes sarımsak yedikten sonra ağız kokusundan şikayet ediyor. Artık, bilim adamları sayısız faydası bulunan sarımsağın kötü kokusunu önlemenin yolunu belirlediler.

  Ohio Eyalet Üniversitesi’nde yürütülen araştırmada, sarımsak kokusunu gidermek için sarımsağı yedikten sonra 1 bardak süt içmek gerektiği tespit edildi.

  Journal of Food Science isimli dergide yayınlanan çalışmada, sarımsakta bulunan ‘AMS’ adlı bileşenin sindirim sırasında parçalanmadığı için ağız ve vücutta kokuya neden olduğunu belirten bilim adamları, bir bardak sütün bu bileşenin parçaladığını ve kokuyu yüzde 50 oranında azatlığını belirlediler.

  Özellikle tam yağlı sütün yarım yağlı sütten ve sudan daha iyi sonuçlar verdiğini söyleyen uzmanlar, mantar ve fesleğen gibi yiyeceklerin de sarımsak kokusunu gidermede yardımcı olduğunu ifade ettiler.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel faydalı bilgi, emeğine sağlık kardeşim. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.