Hoşgeldiniz.

Kişisel Gelişime Dair Başarı Taktikeri Nedir Kişisel Gelişime Dair Başarı Taktikeri Hakkında Bilgi Hepimiz başarı hakkındaki fikirlerimizin sonuçlarını hayatımızda yaşarız. Ken din izi ve hayatı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kişisel Gelişime Dair Başarı Taktikeri Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kişisel Gelişime Dair Başarı Taktikeri Nedir

  Kişisel Gelişime Dair Başarı Taktikeri Hakkında Bilgi

  Hepimiz başarı hakkındaki fikirlerimizin sonuçlarını hayatımızda yaşarız. Kendinizi ve hayatı nasıl tanımlarsanız öyle yaşarsınız. Beyinin kendini gerçekleştiren kehanetler kurma gücü çok yüksektir. Dr.Davit J.Schwartz’a göre: “Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız aklınız bunun neden imkansız olduğunu ispatlamak üzere çalışmaya başlar. Ama bir şeyin yapılabileceğine inandığınızda gerçekten inandığınızda aklınız onu yapmak üzere çözüm bulmanıza yardım etmek için çalışmaya başlar” Madem düşüncelerimizin “kurbanıyız” o zaman bizi başarıya süren düşüncelerle beynimizi beslemeliyiz.

  Kitap okumak güçlü bir beyin jimnastiğidir.

  Kitap okumak güçlü bir beyin jimnastiğidir. Okumak zihinsel adaleleri en yüksek düzeyde çalıştırır. Bacon’okuma ile ilgili “Kurnaz insanlar okumayı küçümser. Basit insanlar ona hayran olur. Akıllı insanlar ise ondan faydalanırlar”der. İyi bir okur olmak için önerisi şudur: “Yalanlamak ve reddetmek için okuma. İnanmak ve her şeyi kabul etmek için de okuma. Tartmak kıyaslamak ve düşünmek için oku.”

  Beyin çöp bilgiyle beslenirse beyinden çöp fikir çıkar!

  Bilinen bir kuraldır: Kullanılmayan organ körelir! Kullanılan organ da gelişir.
  Sürekli TV seyrederek beyninizi “düşük viteste” çalıştırmayın. Beyninizin sınırlarını zorlamayan etkinlikler beyninizi geliştirmez.

  Beyin “garbage in garbage out” ilkesine göre çalışır. Bu kuralın Türkçe meali şudur: “Beyninize çöp girerse beyninizden çöp çıkar.” Beyninize ne verirseniz onu size verir. Beyininizi birinci sınıf kaliteli bilgiyle besleyin


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.