Hoşgeldiniz.

Bilgisayar ın Boyutunu Küçültmek Bilgisayar Ekranınızdaki metni büyütme veya küçültme Ekranınız üzerindeki metni veya simgeler gibi diğer öğeleri büyüterek daha kolay görebilirsiniz. Monitörünüzün veya dizüstü
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayarın Boyutunu Küçültme

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayarın Boyutunu Küçültmek

  Bilgisayar Ekranınızdaki metni büyütme veya küçültme

  Ekranınız üzerindeki metni veya simgeler gibi diğer öğeleri büyüterek daha kolay görebilirsiniz. Monitörünüzün veya dizüstü bilgisayar ekranınızın ekran çözünürlüğünü değiştirmeden bunu yapabilirsiniz. Böylece, monitörünüzün veya dizüstü bilgisayarınızın en iyi çözünürlük ayarını muhafaza ederek ekrandaki metin ve diğer öğelerin boyutunu artırabilir ya da azaltabilirsiniz.

  Ekranınızdaki metni büyütmek veya küçültmek için

  Ekran Çözünürlüğü'nü açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası'nı ve ardından Görünüm ve Kişiselleştirme altından Ekran çözünürlüğünü ayarlayın'yı tıklatın.

  Aşağıdakilerden birini seçin:

  Daha Küçük - %100 (varsayılan). Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri normal boyutta tutar.

  Orta - %125. Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri %125 normal boyuta ayarlar.

  Daha büyük - %150. Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri %150 normal boyuta ayarlar. Ancak monitörünüzün en az 1200 x 900 piksel çözünürlüğü desteklemesi durumunda bu seçenek görüntülenir.

  Uygula'yı tıklatın.

  Değişiklikleri görmek için tüm programlarınızı kapatın ve ardından Windows oturumunu kapatın. Böylece, bir sonraki oturum açışınızda değişiklikler uygulanır.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.