Hoşgeldiniz.

ramazan da şeytanlar zincire vurulur ramazan ayında şeytanlar zincire vurulur bu gerçekmi ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Ramazan ayında şeytanlar zincirlenir Ramazan

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ramazan ayında şeytanlar zincire vurulur

  Sponsorlu Bağlantılar
  ramazanda şeytanlar zincire vurulur
  ramazan ayında şeytanlar zincire vurulur bu gerçekmi ?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ramazan'da şeytan nasıl zincire vurulur?

  Ramazan ayı gelince şeytanların bağlanması doğrudur. Bu konuda Peygamberimiz şöyle buyurur...Mehmet Paksu yazdı.


  "Hocam, Ramazan'da şeytanlar bağlanıyormuş, ama hâlâ vesvese veriyor." Ramazan ayı gelince şeytanların bağlanması doğrudur. Bu konuda Peygamberimiz şöyle buyurur:

  "Ramazan ayının ilk gecesi girince şeytanlar ve cinlerin azgınları zincire vurularak bağlanır." Şeytanların zincire vurulması doğru, ama kıyamete kadar vesvese vermeye devam eder. Sâd suresinin son âyetlerinde geçtiğine göre, şeytan Allah'ın emrine karşı gelir. Yüce Allah da onu Cennetten kovar ve "Hesap gününe kadar lânetim senin üzerine olsun" der.

  Şeytan da, "Yâ Rabbi, onların diriltilecekleri güne kadar bana süre tanı" diyerek, insanoğluna düşmanlığını ilan eder. Cenab-ı Hak da, "Sana süre tanındı. Bu süre vakti belirlenmiş bin güne kadardır" der. Şeytan ise, "Ya Rabbi Senin izzetin hakkın için onların hepsini azdıracağım, ancak içlerinden ihlasa erdirdiğin kulların müstesna" diyerek insanların yoldan çıkarmak için Allah'tan müsaade alır.

  Sonunda Yüce Allah, "Cehennemi seninle ve sana uyanların hepsiyle birden dolduracağım" buyurur ve insanlığa kıyamete kadar sürecek olan imtihan kapısını açar. Ancak Ramazan ayın gelince, bu ayın hürmetine Cenab-ı Hak şeytanların hızını keser, fakat şeytanlar yine de vesvese vermeye devam ederler. Şeytanlar insanlara hiç ilişemeyecek olsalar, bu sefer de imtihan kapısı kapanır. Mesela bütün insanlar ister istemez oruç tutarlar, günah işleyemezler, bu da dinin özüne aykırı düşer. Cennet/Cehennem mefhumu da ortadan kalkar.

  MEHMET PAKSU/BUGÜN 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.