Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ramazan Ayına Girerken Ne Tür Hazırlıklar Yapılır , Ramazan Ayına Girerken Ne Tür Hazırlıklar Yapılıyor , Ramazan Ayına Girerken Ne Tür Hazırlıklar Yapılmaktadır Ramazan ayının
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ramazan Ayına Girerken Ne Tür Hazırlıklar Yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ramazan Ayına Girerken Ne Tür Hazırlıklar Yapılır,
  Ramazan Ayına Girerken Ne Tür Hazırlıklar Yapılıyor,
  Ramazan Ayına Girerken Ne Tür Hazırlıklar Yapılmaktadır


  Ramazan ayının yaşayışımız üzerinde ayrı bir etkisi vardır. Bu ayın yaklaşması ile birlikte hazırlıklara başlanır. Ramazan boyunca yiyeceğimiz özel yemeklerin malzemelerini önceden alırız. Evlerimizde genel temizlik yapılır. Çevremizde bazı camilerin minarelerine mahya denilen "Hoş geldin ya şehrü ramazan" gibi yazılar görürüz. Radyolar, televizyonlar özel ramazan programı yaparlar.

  Ramazanda oruç açma vaktinin ayrı bin neşesi vardır. Bütün aile bireyleri hep birlikte sofraya oturur, oruç açma vaktini gelmesini bekleriz. Ezan veya top sesinin duyulmasıyla birlikte orucumuzu dua ile açarız. Yemeğimizi yedikten sonra dua ederek Allah'a şükrederiz. Sonra akşam namazını kılar ve teravih namazı için hazırlıklara başlarız. Bu ayda camiler dolar taşar.

  Ramazan ayı gerçekten bir ibadet ayı olarak yaşanır. Namaz ve orucun yanında aynı zamanda bir yardımlaşma ayıdır. Bu ayda yoksullar, düşkünler daha çok hatırlanır. Geleneğimizde yakınlar, komşular, yoksullar iftara çağrılır. Maddi durumu iyi olmayanlar için iftar sofraları düzenlenir.

  Osman Ay


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan ayında hangi hazırlıklar yapılır
 3. Ramazan ayında ne gibi hazırlıklar yapılır
 4. Ramazan Ayına Girerken Yapılan Hazırlıklar
 5. Ramazan Ayına Girerken Vaaz
 6. Mübarek Ramazan Ayına Girerken İslam Dünyası-1
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri