Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

5 farklı kakül modelinden biri size göre! Ünlülerin çok sık tercih ettiği kaküllü kesimler , beş farklı modeliyle görünüşünüzü anında farklılaştırıyor. Kakül hataları Yanlış: Kaküllerinizi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  5 farklı kakül modelinden biri size göre!

  Sponsorlu Bağlantılar
  5 farklı kakül modelinden biri size göre!

  Ünlülerin çok sık tercih ettiği kaküllü kesimler, beş farklı modeliyle görünüşünüzü anında farklılaştırıyor.

  Kakül hataları

  Yanlış: Kaküllerinizi çok düz ya da çok kıvrımlı kurutmayın. "Bu çoğu yüz tipinde hoş görünmez," diyor Jimmy Paul.

  Doğru: Yuvarlak bir fırça yardımıyla, kakülün uçlarını içe doğru kıvırmak yerine, düz bir şekilde kurutun. Fırça fazla bombeli olmayan hafif bir kıvrım katacaktır. Eğer düzleştirici kullanıyorsanız, kakülleri dümdüz yerine kökten uca doğru hafif bir açıyla şekillendirin.

  Yanlış: Düzeltme zamanınızı geçirmeyin. "Kakülünüz ne kadar kütse, o kadar sık düzelttirmeniz gerekir," diyor saç stilisti Kevin Mancuso.

  Doğru: Her iki ila dört haftada bir kakülünüzü düzelttirmek için kuaföre gitmeyi hesaba katın.

  Yanlış: Geçici bir heves için kakül kestirmeyin. "Eğer saçlarınız düz değilse, her sabah onlara şekil vermeniz gerekecek," diyor Mancuso.

  Doğru: Kesimden önce kuaförünüze danışın. "Yüz tipinize ve yaşam şeklinize en çok neyin yakışacağına karar verin," diyor Tovvnsend.

  Kaküller uzarken...

  Kakül kestirmek kolay, peki ya onlardan kurtulmak? Bu uzun ve sancılı dönemi rahatlıkla atlatabilmek için kuaförünüzden kakülün orta kısmını yanlara göre daha kısa kesmesini isteyin, böylece uzadıkça saçın geri kalanına rahatça karışırlar," diyor Lecompte. Acil bir çözüm istiyorsanız, kısa tutamları yanlardan toka ile tutturabilir ya da kakülü geriye tarayıp saç bandı takabilirsiniz.
  Açık kaküller

  Nedir? Kaşlardan burnun ortasına kadar uzanan uzun kaküller.

  Uzman önerisi: Saç stilisti Jimmy Paul, "Bu model yeni başlayanlar için ideal çünkü hem fazla uğraştırmadan şekle giriyor hem de her yüz tipine yakışıyor," deyip ekliyor: "Kuaförünüzden kesimi yaparken, burnunuzdan kulaklarınıza doğru açılı bir şekilde kesmesini isteyin". Bu modelde kesilen kaküller, saç çizgisinin üç parmak gerisinden başlamalı.
  Bebek kakülleri

  Nedir? Düzensiz ve kısa kaküller

  Uzman önerisi: "Yüzü dahi ince gösterdiği için mini kakülle oval ya da yuvarlak yüzlere çok yakışır," diyor saç stilisti Mark Townsend. Saç çizgisinden üç parmak geride başlamalı ve bir yandan bir yana düz bir şekilde kesilmeli. Düzgün kesilmeyen uçlar daha asi bir görünüm verebilir. Unutmayın, bu tip kaküller dikkatleri gözlere topladığı için kaşlarınız da çok düzgün alınmış olmalı.
  Bohem kaküller

  Nedir? Kaş hizasından yanaklara doğru kademeli olarak kesilmiş kaküller

  Uzman önerisi: Nicole Richie' nin kaküllerini kesen Andy Leompte. "Bu kaküller, göz hizasında başlayıp kulaklara kadar incelerek devam eder," diyor. Yüzün çevresini yumuşatmak için hafif içe doğru kıvrılmalı. Çok da kalın görünmemeleri gerektiğinden bu kesimi yaptırırken, kuaförünüzden saç çizgisinden iki parmak geriden başlamasını isteyin.
  Klasik kaküller

  Nedir? Hafif katlı kaş hizasında kaküller

  Uzman önerisi: Kasıtlı olarak bozuk kesilen bu kaküller tam kaş hizasındadır ve saç çizgisinin en fazla dört parmak gerisinden başlar. Yoksa çok ağır görünebilirler. 'Bu kesimi yaparken hafif katlar yaratmak için makası dikey tutarak uçları da biraz kesiyorum" diyor Jimmy Paul. Böylece uçlar dümdüz değil de uzunlu kısalı görünürler.
  Moda kaküller

  Nedir? Küt ve kaşların biraz altında kaküller

  Uzman önerisi: Geniş bir alını kapatmak için ideal olan bu kaküller, saç çizgisinin dört parmak gerisinden başlar. Süper modellerin bu kakülü bu kadar çok sevmelerinin nedeni bu modelin kusursuz yüzler için tasarlanmış olması. "Eğer yüz hatlarınız çok dengeliyse bu uzun ve küt kaküller size yakışacaktır, aksi halde yüzünüz çok basık görünebilir,"diyor Mancuso.
  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Size Göre Bir Afette Farklı Ülkelerin Tek Bir Amaç İçin Birleşmesinin Anlamı Ne Olabilir
 3. Size Göre Bu Faaliyetlerden Hangileri Daha Önemlidir Neden
 4. Birine Bir İyilik Yaptığınızda Ya Da Biri Size Bir İyilik Yaptığında Neler Hissedersiniz
 5. Size göre gerçek dostluk nedir
 6. Size Önereceğimiz Farklı Topuz Saç Modelleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri