Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Saç Dökülmesinin Psikososyal Yönleri... Hemen her erkek ve kadın ın sosyal hayatında saçın yadsı namaz bir rolü vardır. Çünkü , saç her türlü sosyal ortamda

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saç Dökülmesinin Psikososyal Yönleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saç Dökülmesinin Psikososyal Yönleri...

  Hemen her erkek ve kadının sosyal hayatında saçın yadsınamaz bir rolü vardır. Çünkü, saç her türlü sosyal ortamda, kişinin ilk göze çarpan özelliklerindendir. Dolayısıyla, ne sebeple olursa olsun, saç dökülmesi çoğu insan için, özellikle de kişi erişkinlik döneminin başlarındaysa, önemli bir stres kaynağıdır. İleri derecedeki saç dökülmesi böylelikle, salt kozmetik bir sorun olmaktan çıkar ve kişinin sosyal yaşamını çıkmaza sokan ciddi psikolojik problemlere de neden olur. Bu psikolojik sorunlar kendini çıplak hissetme, kendine güvenin kaybolması, kişinin kendi gözündeki imajında ve hatta kimliğindeki değişimlerdir.

  Öte yandan ileri derecedeki saç dökülmesi kişinin önüne bir ikilem çıkartmaktadır. Saçı dökülen insan bir yandan dış görünüşüyle ilgili kaygılarından dolayı sıkıntı yaşarken, öte yandan bunu ciddi bir sorun olarak gördüğü için kendini suçlamaktadır. Bunun nedeni de hala bazı toplumlarda dış görünüşe önem vermenin erkeklikle bağdaşmadığı şeklindeki yaygın düşüncedir.


  1992’de, Norfolk'taki Old Dominion Üniversitesi'nde görev yapan bilim adamları, saçları dökülen kişilerin bu sorundan ne derece etkilediğini ortaya koymak için bir araştırma yaptılar. Kelliği olan 145 kişinin sorgulandığı araştırmada, saç dökülmesi sorununun bunların yüzde 84’ünü ruhsal olarak etkilediği ortaya çıktı.

  Transmed İnternational Medical Center

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Saç dökülmesinin nedenleri sebepleri Saç dökülmesinin 11 sebebi
 3. Saç dökülmesinin nedenleri sebepleri tedavisi
 4. Saç Dökülmesinin Nedenleri Ve Tedavisi
 5. Saç Dökülmesinin Nedenleri
 6. Saç Dökülmesinin Sebepleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri