Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Saç kırıkları için neler yapabilirsiniz? Saçlarda kırık oluşumu kimi zaman ciddi boyutlara varabilirken , kimilerinde de önemsenmeyecek seviyededir. Kırılmaların sebeplerinin bazıları elinizde olmayabilir. Ama çoğu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saç kırıkları için neler yapılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saç kırıkları için neler yapabilirsiniz?

  Saçlarda kırık oluşumu kimi zaman ciddi boyutlara varabilirken, kimilerinde de önemsenmeyecek seviyededir. Kırılmaların sebeplerinin bazıları elinizde olmayabilir. Ama çoğu sebebin arkasında, saçımıza günlük olarak yaptıklarımız vardır.

  Kırıklardan tamamen kurtulmak uzun zaman ve ciddi kontrol gerektirir. Ancak saçınız için atacağınız birkaç adımla kırıkları kısa sürede azaltabilirsiniz.

  Saç uçlarınızı kesin

  Bazı kadınlar için uçları kesmek tüm saçı kesmekle eşdeğerdir. Dolayısıyla bunu pek sık tercih etmezler. Doğru yapıldığında, tüm saçınızdan değil, sadece kırık uçlardan kurtulmuş olursunuz. Ama saçınızı bilinçsizce uçlardan kırparsanız, kurumasına neden olabilirsiniz. Bu da sonuç olarak ciddi bir kesim gerektirir.

  Eğer saç uçlarınız ayrılıyorsa, kendi kendine kopmadan siz onlardan kurtulmalısınız. Ayrık uçlar kontrolden çıkıp yukarı ilerlerse saçlarınız kesime ihtiyaç duyacaktır. Bunun yerine 2-3 ayda bir uçlardan ortalama 2 cm kesmek daha akıllıcadır.

  Saçınızı ıslakken fırçalamayın

  Saçlarınız sırılsıklamken fırçalamaktan kaçının. Zaten hassas olan saçlar, ıslakken en kırılgan halini alır. Saç ıslakken taranabilir, aslında taramanın en doğru zamanı saç kremi sürüldükten sonradır. Ancak saçı fırçalamak, geri dönüşü olmayan zararlara neden olabilir.

  Saç düzleştirici aletini kullanmadan önce saçlarınıza fön çekmemelisiniz. Onun yerine yuvarlak fırçalar kullanmayı tercih edin. Saçlarınız kuruysa fırça kullanmak bir sorun yaratmaz. Sert kıllı bir fırça yerine daha yumuşak olanları tercih etmeye çalışın. Ancak saçlarınız en az yarı kuruluğa ulaşmadan fön ya da fırça değdirmeyin.

  Acilen protein kürlerine başvurun

  Kırıklarınızın seviyesine göre haftada bir protein bakımı yaptırmak uygun olacaktır. Ancak kırıklar ileri düzeydeyse daha acil terapiler uygulanabilir. Aşırı kırıkların altında genelde kimyasal işlemler yatar. Piyasadaki bazı protein kürleri kırıkları tam kesmemesine rağmen azalmasına yardımcı olacaktır.

  Protein kürlerinde abartıya kaçmamak çok önemlidir. Fazlası kuruluğa neden olur. Derinlemesine uyguladığınız bir saç bakım kremiyle beraber uyguladığınız protein kürleri kırıkları azaltarak saçınıza sağlık kazandıracaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Boy uzatmak için neler yapılmalı
 3. Oruçluyken susamamak için neler yapılmalı
 4. Nesli tükenen bir bitki için neler yapılmalı?
 5. Toprakların yok olmaması için neler yapılmalı?
 6. İyi komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi için neler yapılmalı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri