Hoşgeldiniz.

Cilt rengime uygun fondöteni nasıl seçmeliyim Makyaj yaparken fondöten kullanmak gereklidir ancak dikkatli olmakta fayda var. Eğer cil din ize uygun olmayan bir ton seçerseniz

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Cilt rengime uygun fondöteni nasıl seçmeliyim

  Sponsorlu Bağlantılar
  Cilt rengime uygun fondöteni nasıl seçmeliyim

  Makyaj yaparken fondöten kullanmak gereklidir ancak dikkatli olmakta fayda var. Eğer cildinize uygun olmayan bir ton seçerseniz maske takmış gibi görünebilirsiniz.  Ten renginize uygun fondöteni seçerken dikkat etmeniz gereken altın kurallar şunlardır:

  * Fondöten alırken çenenizde ya da çenenizin altında deneyin. Elinizin üstünde veya kol içinde denemek sizi yanıltacaktır.
  * Fondöteni floresan yahut elektrik ışığı altında denemeyin. Gerekirse dışarı çıkıp aynaya gün ışığında bakın. Yapay ışıkta doğal duran bir renk gün ışığında çok koyu kalabilir.
  * Teninizden koyu ya da açık değil, tam cilt renginizde bir ürün bulmaya gayret edin. Cildinizden koyu fondötenler sizi yaşlı, açık renkli olanlar ise cansız gösterebilir.
  * Kullanacağınız fondöten cilt yapınıza uygun olsun. Cildiniz kuruysa sıvı veya krem fondöten tercih edin. Yağlı bir cildiniz varsa sıvı fondötenlerden uzak durun. Bu durumda kompakt fondötenler cildinize daha uygundur.
  * Fondötende güneş koruma özelliği bulunmasına dikkat edin. Böylece güneş koruma ürünü sürmekle uğraşmazsınız.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.