Hoşgeldiniz.

Makyajda pudranın görevi nedir? Makyajın ilk adımı fondöten ise ikinci adımı da pudradır. Pudra , fondöteni kalıp görüntüsünden kurtarır ve doğal görünüm kazandırır. Ayrıca fondötenin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Makyajda pudranın görevi nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Makyajda pudranın görevi nedir?

  Makyajın ilk adımı fondöten ise ikinci adımı da pudradır. Pudra, fondöteni kalıp görüntüsünden kurtarır ve doğal görünüm kazandırır. Ayrıca fondötenin kapatıcılığını artırır ve tüm yüze eşit olarak dağılmasına yardımcı olur.

  Pudra sürülmüş cilt makyajı daha iyi tutar. Ayrıca parlama yapmadığı için makyaj daha güzel gözükür. Parlamaya bağlı göze batan kırışıklar ve pürüzler de bu sayede görünmez olur. Pudra seçiminde önemli olan fondöten rengine uyum sağlamasıdır. Ayrıca cilt tipine uygun ürün alınmalı, kuru ciltliler mümkünse pudradan uzak durmalıdır.


  Kullanım kolaylığı açısından genelde preslenmiş pudralar tercih edilir. Toz pudralar makyaj sırasında uçuşabilir. Ayrıca sürmek için daha fazla tecrübe ister.

  Preslenmiş pudralar ise hem taşıma hem de uygulama esnasında pratiktir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.