Hoşgeldiniz.

Gece makyajı nasıl yapılır Gece makyajının tarzını belirlerken gideceğiniz mekana ve davet türüne göre düşünmeniz gerekir. Dışarda yemek yemek için belli belirsiz değişiklikler yapmak yeterli

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gece makyajı nasıl yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gece makyajı nasıl yapılır

  Gece makyajının tarzını belirlerken gideceğiniz mekana ve davet türüne göre düşünmeniz gerekir.

  Dışarda yemek yemek için belli belirsiz değişiklikler yapmak yeterli iken, şık bir davette göz ve dudaklarınızı vurgulayan bir makyajı tercih etmelisiniz.

  Yaptıracağınız saç, giyeceğiniz kıyafet gibi unsurlar da o geceki makyaj tarzınızı seçerken önemlidir.

  Cilt tipinize göre bazı makyaj tekniklerini uygulamakta fayda var. Cildiniz kuru ise yağ oranı yüksek kozmetiklerle cildinizi nemlendirin ve parlak bir görüntü sağlayın. Cildiniz normal veya yağlı ise yağlı kozmetik ürünlerden kaçının.

  Gece kapalı bir mekanda olacaksanız yapay ışık altında solgun görünmemek için gündüz makyajına göre daha parlak renklerle makyaj yapmanızda fayda var. Parlak ve ışıltılı makyaj malzemelerini tercih edin.

  Eflatun, krem gibi renklerdeki malzemeleri ise yaldızlı seçebilirsiniz ancak abartılı görünmemek için yaldızlı ürünleri tüm yüzünüze uygulamayın, yalnızca bir veya iki bölgede kullanın.

  Gece makyajında çok koyu renkler seçmeyin, gündüz makyajının abartılı halini uygulamak gibi düşünmeyin.

  Fondöteni, kapatıcıyı, allığı çok yoğun kullanmamaya dikkat edin. Maskarayı gündüzden daha yoğun kullanabilirsiniz ancak kontrollü ilerleyin, yapışkan bir görüntü oluşmamalı.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.