Hoşgeldiniz.

Güneş yanıklarına kolay çözümler Özellikle deniz kenarında güneşlenirken hepimizin başına gelebilen ciltte oluşabilecek problemlerden biridir güneş yanığı. En temel çözümlerinden biri güneşte yanmadan önce önlem

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Güneş yanıklarına kolay çözümler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Güneş yanıklarına kolay çözümler

  Özellikle deniz kenarında güneşlenirken hepimizin başına gelebilen ciltte oluşabilecek problemlerden biridir güneş yanığı. En temel çözümlerinden biri güneşte yanmadan önce önlem olarak koruyucu bir güneş kremi kullanmak. Yine de bir şekilde kendimiz veya çevremizde bu sorunla karşılaşanlar olacaktır. İşte sizlere en bilenen yoğurt öneriside dahil bazı pratik çözümleri sıraladık.


  • Bir kaç çilek tanesini alıp ortasından dikey bir şekilde ikiye ayırın ve yanan yerleri iç yüzeyiyle iyice sıvazlayıp, ovalayın. En iyi çözümlerden biri olduğunu göreceksiniz.
  • Bir poşete buz doldurup yanan yerede kompress şeklinde tutarak cısını dindirebilirsiniz.
  • Aloe vera jelini ince bir tabaka halinde vücuda sürüp dinlendiriniz.
  • En bilidiklerden biri ise vücuda yoğurt sürmektir. İnce bir tabaka şeklinde sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin. Ardından soğuk bir duş alın.
  • Çok büyük güneş yanıklarında ise küveti ılık suyla doldurun içine iki bardak elma sirkesi (hakiki olmasına dikkat edin) ilave edin suyu kolunuzla biraz kalıştırıp homojen hale getirin. 15 dakika içinde dinlenin vücudunuzdaki yanma hissini azalttığını hissedeceksiniz. Ardından yukarıdaki önerilerden birini uygulayabilirsiniz.
  • Aynı banyoyu elma sirkesi yerine yarım bardak soda ilede yapabilirsiniz.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.