Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bahar Yorgunluğu İçin Neler Yapılmalı Baharın gelmesiyle içimiz cıvıl cıvıl neşe ile dolmuş olsada kronik bahar yorgunluğu çekmekte bi o kadar kötü bir durum. Bahar

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bahar Yorgunluğu İçin Neler Yapılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bahar Yorgunluğu İçin Neler Yapılmalı

  Baharın gelmesiyle içimiz cıvıl cıvıl neşe ile dolmuş olsada kronik bahar yorgunluğu çekmekte bi o kadar kötü bir durum.Bahar Yorgunluğu özellikle kış aylarının bitmesiyle insanlarin üzerine kabus gibi çöken bir hastaliktir.Nisan ve Mayıs aylarında sabahları başım yastıktan kalmak bilmiyor.Bu yüzden mümkün olduğu kadar zinde tutacak enerji depolayan yiyecekleri yemeye özen gösteriyorum.Havalar ne güzel mis gibi derken bedenin bu değişikliğe alışma sürecinde yapmanız gereken bir takım bilgileri paylaşmak istiyorum.
  Uzmanlar, hareket etmeyi, bol güneşlenmeyi, yürüyüş yapmayı ve b ve c vitamini almayı öneriyor.

  Göğüs ve kalp hastalıkları uzmanları, psikiyatrisiler ve diyetisyenler, bahar aylarında ısınan havaların özellikle romatizma, astım, kalp, mide ülserleri ve hipertansiyon gibi rahatsızlıkları bulunanları etkileyebileceğini belirterek, önlem alınmasını istiyor.
  Uzmanlar, bahar aylarında insan metabolizmasında oluşan değişikliklerin beraberinde yorgunluğu da getirdiğine işaret ederek,bahar yorgunluğu nun bir hastalık olarak tanımlanmadığını ama önlem alınmazsa kronikleşebileceğini kaydediyor.
  Uzmanlara göre, havaların yavaş yavaş ısınmasıyla birçok kişide halsizlik, yorgunluk, eklem ağrıları, uyku isteği gibi ortak şikayetler görülüyor. Bu yakınmaların çoğu bahar yorgunluğuna bağlanıyor. Bu yorgunluğa bağlı olarak kalp ve romatizma hastalarında yakınmaların arttığı da belirtiliyor.
  Havadaki elektrik artıyor
  Uzmanlar, bahar mevsiminde havadaki elektrik yükünün arttığını, bu yükün iyonlar aracılığıyla taşındığını belirterek, pozitif ve negatif değerde iki tür iyondan pozitif olanlar arttıkça vücuda zindelik geldiğini, negatif yüklü iyonların artmasının ise yorgunluk, halsizlik ve gerginliklere neden olduğunu ifade ediyor.

  Uzmanlara göre, havadaki elektrik yükü şehirlerde daha fazla görülüyor ve taşıtların havayı kirletmesi, sanayi atıkları, trafik elektrik yükünü artırıyor.
  Elektrik yükünün yoğunluğu, bahar mevsiminde sinir gerginliğini ve stresi tırmandırıyor. Bu durum, damarlardaki büzülmeyi artırıyor. Damarlardaki büzülme midede olursa ülsere bile neden olabiliyor.
  Diyetisyenler ise bahar mevsiminde sebze ve meyvelerin yanı sıra bol sulu gıdalar yenmesini öneriyor. Çünkü meteorolojik değişiklikler yüzünden vücuttaki su oranında bozukluklar görülebiliyor.
  Önlemler
  Baharda vücudun daha çok vitamin ve minerale ihtiyacı olduğunu belirten uzmanlar, şu uyarılarda bulunuyor:
  -Vücut özellikle de B ve C vitaminleri ile potasyuma ihtiyaç duyar. B ve C vitaminleri sebze ve meyvelerde, potasyum da domates, patates ve kayısıda bol miktarda bulunur. Bu nedenle meyve, sebze, patates, kayısı tüketimini artırın.
  -Günde 3 litre su için. Yemek yemeden ve yatmadan önce azar azar içerek vücudunuza ihtiyacı olan suyu sağlayın.
  -Uyku ritmine dikkat edin. Rahat bir uyku için yatağa girmeden önce günlük bütün stres nedenlerinizi aklınızdan uzaklaştırın. Hoşunuza giden konuları düşünün veya hoşlandığınız bir film seyredin.
  -Hareket edin, bol bol güneşlenin, yürüyüş yapın.
  -Alkol kullanıyorsanız, mümkün olduğunca azaltın. Çünkü yorgunluktan kurtulmak için alkole sarılmak çözümü zor problemleri ortaya çıkarabilir.  ALINTI


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Güzel Olmak İçin Neler Yapılmalı
 3. Orman Yangınlarını Önlemek İçin Neler Yapılmalı
 4. Meslek Sahibi Olmak İçin Neler Yapılmalı
 5. Erozyonu Önlemek İçin Neler Yapılmalı
 6. Deri Sağlığı İçin Neler Yapılmalı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri