Hoşgeldiniz.

Damar Sertliği Neden Olur Damar Sertliğinin Nedenleri Nelerdir Damar sertliğinin iyi beslenen toplumlarda daha çok görüldüğü bir gerçektir. Diğer bir gerekçe , erken damar sertliği
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 8      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Damar Sertliği Neden Olur

  Sponsorlu Bağlantılar
  Damar Sertliği Neden Olur

  Damar Sertliğinin Nedenleri Nelerdir

  Damar sertliğinin iyi beslenen toplumlarda daha çok görüldüğü bir gerçektir. Diğer bir gerekçe, erken damar sertliği görülen anne veya babanın çocuğunda da aynı hastalığın görülme olasının yüksek olduğudur.

  Bir başka gerçek damar sertliğinin hareketi kısıtlı, masa başında veya oda içersinde çalışan insanlarda daha sık görüldüğüdür. Buna bir de ruhi tesirleri ilave etmelidir. Sorumluluk isteyen görevlerde bulunanlarda, problemleri olan küçük tücarlarda stresse bağlı bir sebep arterioskleroz ve tansiyon yükselmesini çabuklaştırmaktadır.

  Beslenmede fazla miktarda yağ, kolestrol içeren yemeklerini ateriosklerozu başlattığı bir gerçektir. Modern toplumlarda besindeki yağ oranı arttıkça damar sertliğininde arttığı tesbit edilmiştir.

  Kırlık alanlarda bedeni ile çalışan çiftçilerde ve fabrika işçilerinde damar sertliği ve tansiyon oranının az olduğu dikkati çekmektedir. besin değeri hiç de düşmediği halde bu olayın sebebi vudun hareketi olsa gerektir.

  Editör
  Mehmet Asım Dağ


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.