Hoşgeldiniz.

Ses Kısıklığı Nasıl Geçer Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir Çözümü , Ses Kısıklığının Tedavisi Hakkında Bilgi Ses kısıklığında ilk yapılması gereken temel hareket sesin din
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ses Kısıklığı Nasıl Geçer

  Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir Çözümü, Ses Kısıklığının Tedavisi Hakkında Bilgi

  Ses kısıklığında ilk yapılması gereken temel hareket sesin dinlendirilmesidir. Çok düşük bir volümde bile olsa sesin kullanımından kaçınılmalı ve bol su içilmelidir.

  Bol su içmek gırtlağı nemli tutacak ve ses tellerinizi koruyacaktır. Bu süre zarfında kesinlikle sigara içilmemeli, sigara dumanından ve baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Aynı durum asitli meyveler için de geçerlidir. Şikayetiniz düzelene kadar asitli meyve tüketiminden vazgeçilmelidir. Bitki çaylarının çoğu ses kısıklığına iyi gelmekle birlikte ballı zencefil çayının olumlu etkisi çok kısa zamanda kendini belli etmektedir. Ilık su, limon ve baldan yapılan kür de ses kısıklığı konusunda faydalı olmaktadır.

  Ayrıca tuzlu suyla yapılan gargara da boğaz tahrişini temizlemektedir. Düzenli bir uykunun da ses kısıklığı konusunda iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

  Forumlord

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.