Hoşgeldiniz.

Yemeğin Ardından İçilen Sıcak Çayın Zararları Herkes yemeğin ardından sıcak bir bardak çay arar. Ama dikkat..Belki bir lokantada belki de bir misafirliktesinizdir ama yine de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yemeğin Ardından İçilen Sıcak Çayın Zararları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yemeğin Ardından İçilen Sıcak Çayın Zararları
  Herkes yemeğin ardından sıcak bir bardak çay arar. Ama dikkat..Belki bir lokantada belki de bir misafirliktesinizdir ama yine de taze demlenmiş bir bardak çayın verdiği keyif gibisi yoktur. Ama dikkat! Çünkü yemekten hemen sonra içtiğiniz çay size keyif verdiği gibi sağlığınızın bozulmasına da neden olabilir.

  TİRYAKİLERE ÖNEMLİ UYARILAR


  Bir lokantadasınız yemeğinizi yediniz, ardından ilk isteyeceğiniz şey bir bardak çaydır… Ya da bir misafirliktesiniz. Daha sofradan kalkmadan mutfakta ocağın üzerinde buharı tüten bir çaydanlık görmek, demlenmeyi bekleyen taze çay yapraklarının kokusunu duymak mümkündür.

  Ancak bu alışkanlığımıza artık dur demenin vakti geldi. Neden mi? Çünkü yemeğin ardından içtiğimiz çay, yemekte demir içeren bir besin tüketildiyse, demirin vücutta emilimini sınırlıyor.

  KAHVE TUTKUNLARI NE YAPMALI


  Örneğin yemekte yüksek oranda demir içeren yiyeceklerden biri olan kırmızı et tükettiyseniz, yemeğin ardından çay içtiğinizde vücudunuz aldığınız demirden faydalanamayacak. Kahve için de aynı şey geçerli tabi.
  Buna engel olmak aslında çok zor değil. Sadece yemeğin ardından çay içmekte biraz sabır göstermeniz gerekiyor. En az bir saat beklemek gibi.

  Eğer aneminiz varsa buna daha da önem göstermeniz gerekiyor. Anemi rahatsızlığı olanların çay tüketimini yemekten 2 saat sonra ya kadar kaydırması gerekiyor. Çayınızı daha az demli ve limon ekleyerek içmeniz de bir miktar c vitamini almanızı sağlayacaktır.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.