Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Varis çorabı , lazerle tedavi ve cerrahi müdahale ile varisten kurtulmak mümkün. Varis tedavi edilmezse neler olabilir? Varis hastalarda en sık ağrı ve şişlik türünde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Varis NasıL Tedavi EdiLir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Varis çorabı, lazerle tedavi ve cerrahi müdahale ile varisten kurtulmak mümkün.

  Varis tedavi edilmezse neler olabilir?
  Varis hastalarda en sık ağrı ve şişlik türünde yakınmalara yol açar. Varisli hastalar tedavi olmazlarsa bu ağrı ve şişlik gittikçe artacak ve çok üst boyutlara ulaşacaktır.

  Varis yarası kapanmaz

  İleri durumdaki varislerde ayak bileğinde yara açılacak ve bu yara bir defa açıldıktan sonra bir daha kolay kolay kapanmaz. Bundan dolayı varisli olan hastalar mutlaka ve mutlaka bir doktora başvurmak zorundadır.

  Buradaki özel konu kılcal varislerdir. Kılcal varisleri olan hanımlar özellikle görüntü problemi varsa doktora gitmeliler. Ama kılcal varislerde çok ciddi bir sorun çıkmaz. O yüzden çok önemsemeye gerek yok.
  Kimler varis çorabı kullanmalı?
  Varis çorabı var olan varisleri düzeltmez. Ancak varislerin ilerlemesini engeller ve şikayetleri düzeltir. Ancak, hastalar varis çorabı giyerek düzeldiklerini düşünmesinler.

  Varis çorabını ben şahsen hastalarımın çoğuna öneriyorum. Çünkü İstanbul'da 3 mevsim serin gidiyor havalar. Artık, varis çorapları da eskisi kadar kötü değil. Kaliteli, ince ve güzel varis çorapları var. Hasta bunlar rahatlıkla kullanabilir.

  Ayakta çalışıyorsanız varis çorabı giyin

  Ben varisi olan her bireyin serin havalarda varis çorabı giymesini öneriyorum. Ayrıca, ayakta sabit pozisyonda çalışmak zorunda olan bireylerin de koruyucu varis çorabı giymesini öneriyorum.

  Varis çorapları değişik basınçları olan çoraplardır. Bizim en çok kullandığımız diz altına giyilen orta basınç varis çoraplarıdır. Hastaların uyumu çok iyidir bu çoraplara. Rahatlıkla giyebilirler, bir problem olmaz.
  Varis tedavisinde lazer nasıl kullanılır?
  2004'ten bu yana Türkiye'de lazerle varis tedavisi yapılıyor.

  Lazer tedavisi sırasında varis olan damarın içine ultrason rehberliğinde girilerek çok ince bir borucuk yerleştiriliyor. Bu borucuk kasığa kadar ultrason rehberliğinde gönderiliyor ve orada lazer enerjisiyle bu damar içten kapatılıyor.

  Böylece eskiden cerrahiyle çıkartmak zorunda olan damarı şu anda yerinde bırakıyoruz, ama içten kapatıyoruz. Lazerle varis tedavisi denilen yöntem bu.

  Lazer yerine ses

  Ancak bir ayrıntı daha var. Ses dalgalarıyla varis tedavisi de artık uygulanmaya başladı. Lazer enerjisini kullanmadan ses dalgalarıyla artık o varisli damarları içten kapatabiliyoruz.
  Varis tedavisinde cerrahi yöntem hangi durumlarda kullanılır?
  Lazer tedavisinin yaygınlaşmasıyla, artık varis tedavisinde cerrahiyi gittikçe daha az oranda yapıyoruz.
  Skleroterapi hangi varislerin tedavisinde kullanılır?
  Skleroterapi çapı 1 ile 4 mm arasında olan varislere yapılan bir tedavidir. Bilinenin aksine her varis skleroterapi ile tedavi edilmez.

  Skleroterapide çok ince, insülin enjektörleriyle varis olan damarların içine bir madde veriyoruz. Bu madde oradaki damarın kapanmasını sağlıyor.

  Herkesin aklına şu soru geliyor; kapanan damar artık kullanılmıyor mu? Bizim varis nedeniyle tedavi ettiğimiz damarlar zaten işe yaramayan damarlardır. Bu yüzden herhangi bir zararı yok. Biz pratik olarak çapı 1 ile 4 mm arasında olan varisleri skleroterapiyle tedavi ediyoruz.

  Skleroterapi ne kadar sürer?

  Süre tümüyle hastaya bağlı. Çok kısıtlı bir alanda, az varisi olan bir hastanın işlemi yarım saatlik bir tedaviyle hallolabilir. Ama iki bacakta yaygın olanlar 6 defa, 7 defaya kadar gelmesi gerekebilir.

  Skleroterapiden sonra hasta yürüyerek evine gider, aynı gün veya ertesi sabah işine başlayabilir. Muayenehane veya poliklinik koşullarında yapılan bir tedavidir ve hastanın istirahatine gerek yoktur.
  Cerrahi ne zaman kullanılır?

  Cerrahi yöntem 2. ve 3. evrelerde kullanılır. Eğer varisin çapı 4 mm'nin üzerinde ise, cildin dışına çıkmış, parmağımız kadar kalınlıktaysa cerrahi yöntem tercih edilir. Bunun dışında ayağında yara olan hastalarda cerrahi tedavi kullanılabilir.

  Ancak, tekrar söylüyorum gittikçe az oranlarda bunları artık majör cerrahiyle tedavi ediyoruz. Tedavi sonucu hastanede 1-2 gece yatmak gerekir ve ayağa kalkıp dolaşmak, normal günlük aktiviteleri kazanmak 1-2 haftayı bulabilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diş ağrısı nasıl tedavi edilir
 3. Sürantrenman nasıl tedavi edilir?
 4. Kan uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir
 5. Varis varis tedavisi - varisten kesin kurtulmanın yolu - varis oluşumunun sebebleri
 6. Kılcal damar ve varislerin lazer ile tedavisi, varis Lazerle tedavi ne sıklıkla yapılmakta
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri