Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır? Tırnak yeme durumu çocuk ların yüzde 33′ünde 3-4 yaş civarından sonra görülmeye başlayan bir durumdur. Bu durum erken ergenliğe kadar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?


  Tırnak yeme durumu çocukların yüzde 33′ünde 3-4 yaş civarından sonra görülmeye başlayan bir durumdur. Bu durum erken ergenliğe kadar süre gelir. Tırnaklarının yiyen çocukların hemen hemen yarısı bu alışkanlıkları ergenlik zamanına kadar devam eder.

  Tırnak yeme alışkanlığı bulunan çocukların ailelerinde de tırnak yeme durumu görülür. Bu yüzden çocuklarda tırnak yemenin büyükleri taklit etme durumunda ortaya çıktığı düşünülmektedir.
  Tırnak yeme tamamen kendine güvensizliğin bir belirtisidir. Çocukların tırnak yemelerinin en büyük başlıca sebepleri aile içerisindeki fazla baskı, otoriter eğitim alması, çocuğun sürekli azarlanması ve kıskançlık gibi durumlar nedeniyle tırnak yeme oluyor. Bununla birlite ilgi ve sevgi görmeme, genel sıkıntı ve gerginlik de tırnak yeme davranışının sebepleri arasında yer alıyor.
  Tırnak yeme durumu çocuğun hayatının hangi döneminde oluştuysa oluşsun kesinlikle bir uyum ve davranış bozukluğu olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden uzmanlar bu davranışın temelinde bulunan sebepleri yok etmeden tırnak yeme davranışını önüne geçilemeyeceğini söylüyorlar. Uzmanlar tırnak yeme davranışını incelendiğinden daha fazla belli bir grup nedenden kaynaklandığını söylüyorlar.
  Tırnak Yemenin Nedenleri
  * Üzüntü ve sıkıntı
  * Gerilim ve kaygı
  * Öfke ve saldırganlık hissi
  * Korku
  * Kendini değersiz hissetme
  * Güvensizlik
  * Aile içi iletişim sorunları
  Tırnak yemenin sebeplerine bakacak olursak görülen şey çocuğun yaşamındaki birtakım olaylar bu davranışa neden olabilir. Aileye karşı bir öfte veya kıskançlık besleyen çocuklar tırnaklarını yemeye başlayabilmekteler.
  Tırnak yemenin meydana gelmesinde çocuğun okul içerisinde kendisine güvensizliği ve sevgisiz yaşaması neden olabilir. Kendisini arkadaşlarına veya öğretmenlerin doğru bir şekilde ifade edemeyen çocuk bu yüzden kaygı duyabilmekte.
  Aile içerisinde oluşan huzursuzluklar, anne ve babanın sürekli kavga etmesi, boşanma oalyı, ayrılık durumu tırnak yeme durumunun en büyük nedenlerindendir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tırnak yeme alışkanlığı neden olur, sebebi nedir
 3. Tırnak yeme alışkanlığı olan çocuğa nasıl davranmak gerekir
 4. Bilgi Tırnak yeme alışkanlığı neden olur?
 5. Bilgi Tırnak yeme alışkanlığı olan çocuğa nasıl davranılmalı?
 6. Tırnak Yeme Alışkanlığı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri