Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hepatit B Hastalığı ve Tedavisi hepatit b aşısı - hepatit b belirtileri - hepatit b bulaşma yolları - hepatit b nasıl bulaşır - hepatit b

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hepatit B Hastalığı ve Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hepatit B Hastalığı ve Tedavisi

  hepatit b aşısı - hepatit b belirtileri - hepatit b bulaşma yolları - hepatit b nasıl bulaşır - hepatit b tedavisi


  Hepatit B: Hepatit B, karaciğeri hedef alan ciddi ve çok bulaşıcı bir hastalıktır. Hepatit B virüsünün 2 Milyar dolayında insanda bulunduğu tahmin edilmektedir. En sık karşılaşılan ölüm nedenleri içerisinde 9. sıradadır. Hepatit B AIDS’den çok daha bulaşıcıdır. Kan yoluyla, Cinsel yolla, Tükürük ile, Anneden çocuğa geçerek bulaşır.

  Hepatit B Belirtileri: Aşırı halsizlik ve yorgunluk hissi, iştah kaybı, bulantı, kusma, deride ve gözlerde sararma, idrar renginde koyulaşma, karın ağrısı, karaciğer bölgesinde hassasiyet olarak sayılabilir.

  Hepatit B Tedavisi: Kısa Süreli (Akut) ve Uzun Süreli (Kronik) bulaşmaya göre farklılık gösterir. Akut devredeki Hepatit B için kullanılan özel bir tedavi yoktur.

  Daha çok evde uygulanabilen tedavi yöntemleri uygulanır. Bu tedavide amaç hastalığın yayılmasını önlemek ve şikayetlerin azaltılmasını sağlamaktır. Bu tedavi döneminde özellikle karaciğeri rahatsız edecek ilaçlar kullanılmamalı,alkol kesinlikle tüketilmemelidir.

  Kronikleşen hastalar için ise ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Kronik hepatit B sonucu ortaya çıkabilecek karaciğer yetersizliği, siroz gibi durumlarda hastalara karaciğer nakli gerekebilir. Bu nedenlerle, Hepatitten en etkili korunma yöntemi olan Hepatit Aşısı çok önemlidir. Fakat virüsü taşıyanlara ve aktif durumdaki hastalara yapılamamaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Takıntı hastalığının sebepleri obsesyon belirtileri takıntı hastalığı tedavisi - takınt
 3. Crohn Hastalığının Cerrahi Tedavisi crohn hastalığı nasıl tedavi edilir - corhn hastalığı
 4. Farenjit Hastalığı ve Tedavisi
 5. İshal Hastalığı ve Tedavisi
 6. Mide Kanseri Hastalığı Ve Tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri