Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

AİDS'in Belirtileri , Ortaya Çıkışı AİDS ve aynı virüs tarafından meydana getirilen diğer hastalıkların belirtileri hemen hemen aynıdır. Aynı soğuk ve gribin birbirleriyle özdeşleştirilmesi gibi.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  AİDS'in Belirtileri, Ortaya Çıkışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  AİDS'in Belirtileri, Ortaya Çıkışı

  AİDS ve aynı virüs tarafından meydana getirilen diğer hastalıkların belirtileri hemen hemen aynıdır. Aynı soğuk ve gribin birbirleriyle özdeşleştirilmesi gibi. Fakat AİDS'e yada ilgili hastalıklarından birine yakalanmış bir kişi için bu belirtiler çok ısrarcıdır ve nedeni yok gibi görünür.

  Kişi hiçbir zaman kendisini neyin hasta ettiğini bulamaz ve hastalığın üstesinden gelemez.Çünkü sadece doktorlar ve konu ile ilgili araştırma yapan bilim adamları bu belirtileri teşhis edebilirler.

  Bu belirtilerin doktor tarafından açıklanan bir kısmı şöyledir:

  - Fiziksel ve zihinsel aktiviteleri etkileyen, sebebi açıklanamayan aşırı bir yorgunluk

  - Zayıflama yada diet gibi herhangi bir aktivite söz konusu olmadan iki aydan kısa bir sürede 7-10 kilo kaybı.

  - Birkaç haftanın sonunda ateşin açıklanamayacak bir şekilde 39 derecenin üstüne çıkması

  - Uyku sırasında kişinin üstünü sırılsıklam edecek derecede terleme

  - Sebebi bilinmeyen bir şekilde vücuttaki salgı bezlerinin kabarması.(Özellikle boğazda, boyunda ve koltuk altında bulunan lenf bezlerinin kabararak en geniş halini alması)

  - Dilin üzerinde ve ağız içinde beyaz noktalar yada lekelerin oluşması

  - Israrla devam eden ishal

  - Herhangi bir solunum enfeksiyonuyla meydana gelen ve çok uzun süren kuru öksürük

  - Özellikle öksürükle birlikte oluşan nefes darlığı.

  - Deri üstünde yada altında oluşan kat kat, yada yükselen bir şekilde leke ve şişliklerin meydana gelmesi. Başlangıçta çürükmüş gibi algılanabilir fakat bunlar zamanla kaybolmazlar ve genellikle etraflarındaki derilerden çok daha serttirler.

  AİDS’İN BELİRTİLERİ, ORTAYA ÇIKIŞI (2)

  HİV bulaştıktan sonra, kişinin yaşam koşullarına ve vücut direncine göre AİDS hastalığı belirtileri 5-10 yıl, belki de daha sonra ortaya çıkar.

  HİV infekte kişi, bu sürede sağlıklı görünüştedir. Gerekli önlemleri almazsa hastalığı başkalarına bulaştırabilir. HİV, bulaştığı vücutta çeşitli hücrelere, özellikle CD4T kan hücrelerine yerleşerek çoğalır. Zarar gören CD4T hücreleri giderek azalırlar ve bunun sonucu olarak vücudun bağışıklık sistemi yıkıma uğrar.

  Vücut direnci zayıflayan hastada, normalde zararsız olan, hafif geçen ya da ender rastlanan bazı hastalıklar belirir (uçuk, zona, pamukçuk, tüberküloz, akciğer infeksiyonu). Ayrıca lenf bezlerinde büyümeler, halsizlik, istahsızlık, nedeni bilinmeyen uzun süreli ateş, gece terlemeleri, kilo kaybı, ishal, öksürük, cinsel organlarda uzun süreli yaralar gibi belirtiler ortaya çıkar.

  Kişide bu belirtilerden ancak birkaç tanesinin bir arada bulunması durumunda AİDS düşünülmelidir. Kaposi sarkomu, bazı lenfomalar, beyin, akciğer ve göz iltihapları da HİV infeksiyonunu düşündüren önemli belirtilerdendir. AİDS hastasının ANTİ HİV testi pozitiftir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Takvimin Ortaya Çıkışı
 3. Mesleklerin Ortaya Çıkışı
 4. Yecuc ve Mecucun Ortaya Çıkışı
 5. Verem Hastalığının Belirtileri, Ortaya Çıkışı İle İlgili Özet Bilgi
 6. Verem Hastalığının Belirtileri, Ortaya Çıkışı (Ayrıntılı Bilgi)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri