Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Türkiye'de AİDS'in Durumu , Seyri 224 Sayılı Hıfzısıhha Kanununa göre AİDS bildirimi zorunlu bir hastalık ama gizlilik içinde sır saklama ilkesi ihmal edilmeden , isim

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiye'de AİDS'in Durumu, Seyri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye'de AİDS'in Durumu, Seyri

  224 Sayılı Hıfzısıhha Kanununa göre AİDS bildirimi zorunlu bir hastalık ama gizlilik içinde sır saklama ilkesi ihmal edilmeden, isimsiz bildirim yapılması gerekiyor.

  Türk Ceza Kanunu açısından AİDS bulaşıcı hastalıklar arasında değerlendirilmediği için hastalara resmi işlem yapılması yükümlülüğü yok.

  Sağlık Bakanlığının istatistiklerinde ülkemizde toplam 1429 kayıtlı hasta belirlenmiş. 981 erkek, 448 kadın hasta. Türkiye'de hastalık 1985 yılından beri gözleniyor. Metropol iller ile turistik illerde daha fazla hasta görülmekle birlikte, hasta saptanan il sayısı da 67 lere ulaşmış. Hastaların %20si yabancı uyruklu. Ancak inanılan o ki gizlenen olgular dâhil edilebilse rakamlar çok fazla büyüyecek.

  Bu konuda tek olumlu gelişme ameliyat için hastaneye yatan her hastaya HİV testi de yapılması. Eğer sonuç (+) çıkarsa, kan hakem hastane olan Refik Saydam Enstitüsüne gönderiliyor. Orada da sonuç onaylanırsa sonrası karışık.

  Yine de ülkemiz gerçekten Batı ülkelerine oranla bu konuda emniyetli sayılabilir. Yine de korku yüzünden gizlenen olguların olduğunu ve şimdilik göreceli olarak az da olsa hasta sayısının giderek arttığı unutulmamalı. Ezcümle aman tedbiri elden bırakmayınız.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Türkiye'de Nüfusun Kırsal ve Kentsel Durumu Nasıldır
 3. Türkiye'de Nüfusun Cinsiyet Durumu Nasıldır
 4. Türkiye'de Yaş Gruplarına Göre Nüfusun Durumu Nedir
 5. Kahramanmaraşda Hava Durumu, K.Maraşın hava durumu, Kahramanmaraş hava durumu 5 günlük, Ka
 6. AİDS Sözlüğü, AİDS İle İlgili Terimler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri