Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bürolardaki eşyaların tozlu olması sağlığımızı etkiliyor Bürolardaki sentetik elyaflı ve tozlu döşemeler sağlığımızı kötü şekilde etkiliyor. ERCİYES Üniversitesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bürolardaki eşyaların tozlu olması sağlığımızı etkiliyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bürolardaki eşyaların tozlu olması sağlığımızı etkiliyor

  Bürolardaki sentetik elyaflı ve tozlu döşemeler sağlığımızı kötü şekilde etkiliyor.
  ERCİYES Üniversitesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kuddusi Erkılıç, bürolardaki sentetik elyaflı ve tozlu döşemeler nedeniyle gözlerde oluşan ‘Office eye’ adlı sendromun artış gösterdiğini söyledi. Prof.Dr. Erkılıç, sendrom sonucu çalışanların gözlerinde alerji ve kanlanma, yanma, batma ve kalitesiz görme gibi rahatsızlıkların ortaya çıktığını belirtti.


  ‘Office eye’ sendromuyla ilgili bilgi veren Prof.Dr. Kuddusi Öztürk, “Sentetik döşemeler, zeminden çıkan aşırı tozlar ve ofislerin hijyenik şartları göz hastalıklarını körüklüyor. Son zamanlarda ofis ve çalışma ortamlarında sentetik elyaflı döşemeler kullanılması sonucu çıkan tozlar, kuru göz ve alerjiye yol açmaktadır. Kuru göz nedeniyle kronik ve günlük şikayetler arasında gözde aşırı kanlanma, bulanık ve kalitesiz görme; uzun vadade ise gözün dışarı açılan korneasında, konjonktivada düzensizlik ve iltihaplanma görülmektedir” dedi.
  Prof.Dr. Erkılıç, ayrıca, bilgisayara uzun süre bakanlarda ortam, ısı ve neme bağlı olarak göz kırpmasının azaldığı durumlarda ‘Computer vision’ sendromunun sıkça görüldüğünü söyledi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Müzelerde, Günlük Hayatta Kullandığımız Hangi Eşyaların Benzerleri Vardır
 3. Nüfus Artış Hızının Yüksek Olması Kadar,Düşük Olması Da Çeşitli Olumsuzluklara Neden Olur.
 4. Evinizde Bulunan Eşyaların Hangi Elementlerden Yapıldığını Araştırınız
 5. İsminizin Baş Harfi Aşkınızı Etkiliyor
 6. TOZLU RAF
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri