Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Cüzzam (Lepra) Hastalığının Tedavisi , Tedavi Edilmesi Lepra tedavisi eskiden Şolmogra yağı adı verilen bir doğal yağ ile yapılmıştır. Daha sonra 1940'larda lepra basilinin üremesini

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Cüzzam (Lepra) Hastalığının Tedavisi, Tedavi Edilmesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Cüzzam (Lepra) Hastalığının Tedavisi, Tedavi Edilmesi

  Lepra tedavisi eskiden Şolmogra yağı adı verilen bir doğal yağ ile yapılmıştır. Daha sonra 1940'larda lepra basilinin üremesini durduran sülfon türevi ilaçlar tedaviye girmiş ve lepralı hastalar bunları tüm yaşamları boyunca kullanmaya başlamışlardır. 1970'lerde yapılan araştırmalar sonucu çoğu tüberküloz tedavisinde de kullanılan Rifampisin, Ethionamid, Prothionamid gibi ilaçlarla, lepra basiline etkili Clofazimin isimli ilaç tedavi için kullanılmaya başlamıştır.

  1982 yılında Dünya Sağlık Örgütü bu ilaçların birlikte uygulandığı en çok iki yıl sürede tamamlanan çok ilaçlı tedavi(Multi Drug Treatment=MDT) rejimlerini dünyaya duyurmuştur. Halen pek çok ülkede bu standart tedavi rejimleri neredeyse hastaların tümüne yakın bölümünde uygulanarak tamamlanmıştır. Saptanan yeni olguların da büyük bölümü aynı tedavi altındadır.

  Son yıllarda yapılan araştırmalarla Ofloxacin, Sparfloxacin, Clarithromycin ve Minocycline gibi ilaçlar lepra tedavisi için kullanılmaya başlamış ve bunlardan oluşan yeni rejimler, tedavi süresini kısaltmak amacıyla hastalarda uygulanmaya başlanmıştır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Cüzzam Hastalığının Yayılması, Bulaşması Nasıl Olur
 3. Cüzzam Hastalığının Dünyada Görüldüğü Yerler Nelerdir, İstatistikler
 4. Bilgi Cüzzam (Lepra) Hastalığının Belirtilerinin Ortaya Çıkması
 5. Bilgi Cüzzam (Lepra) Hastalığının Belirtileri Nelerdir
 6. Cüzzam Hastalığının Belirtileri Nelerdir (Lepra)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri