Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Siğil Nedir? Türleri ve Tedavi Yolları Siğiller; cil din üst tabakasına veya mukozaya yerleşen Human Papillomavirüs / HPV olarak bilinen bir virüse ait infeksiyonlardır.Siğillerin yapısı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgi Siğil Nedir? Türleri ve Tedavi Yolları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Siğil Nedir? Türleri ve Tedavi Yolları


  Siğiller; cildin üst tabakasına veya mukozaya yerleşen Human Papillomavirüs / HPV olarak bilinen bir virüse ait infeksiyonlardır.Siğillerin yapısı, ebatı çıktığı bölgeye veya çeşitine göre değişmekle beraber, genellikle cilt rengiyle aynı renkte, kabarık, nasırımsı sert bir yapısı vardır.
  Siğil Çeşitleri:
  1-YAYGIN SİĞİLLER: El içi ve üzerinde, parmaklar ve parmak aralarında ayrıca tırnağın etrafında çok fazla görülen bir siğil çeşitidir.Deri yapısının bütünlüğünün bozulduğu yerlerde daha çabuk çıkar.Özellikle tırnak yiyen kişilerde yaygındır.Çocuklarda da fazla görülen bir tiptir.
  2-AYAK TABANI SİĞİLLERİ: Bu tipler tek tek çıkabileceği gibi gruplar halinde de çıkabilir.Nasır görünümünde derinin içine gömülüdürler.Bütün vücudun ağırlığını taşıyan ayaklarda ki siğiller ağrıya sebep olabilirler.
  3-DÜZ SİĞİLLER:Vücudun herhangi bir yerinde görülebilirler.Bu tipler minik,yumuşak ve düzdür.Saç ve yüz çevresinde görülür
  4-ETEK SİĞİLLERİ: Erişkinlerde çok fazla görülür.Kadınlarda genital bölge çevresinde olabilir.Kesinlikle tedavi şarttır çünkü kansere sebep olabilirler.Bulaşma riski cinsel ilişki sırasında fazladır.
  Siğillerin Bulaşma Sebepleri
  Siğiller genellikle doğrudan temas yoluyla bulaşır.Çıkma süresi hızlı değildir çünkü uzunca bir süre kuluçka dönemleri vardır.En fazla bulaşma riski olan etek siğilleridir.Siğillerin en çok bulaşma alanları umumi yerler ve eşyalarıdır.Mesela ortak kullanılan terlik,havlu vb. eşyalardan bulaşabilirler.Hamamlar ve havuzlar gibi umumi alanlardan ise yüksek bulaşma riski vardır.
  Siğiller her bünyede barınamazlar.Kuvvetli bir bünyeye bulaşsa da bu bünyede üreyemezler.Tırnak yeme alışkanlığı olanlarda deri bütünlüğünün bozulması nedeniyle üreyebilirler.Bağışıklık sisteminin bozulduğu anlarda ve alerjik yapıda ki kişilerde görülür.
  Çocuklarda bazen tedaviye gerek kalmadan zamanla kaybolur fakat erişkinlerde bu durum gözlenmemiştir. Bu durumda kesinlikle tedavi şarttır çünkü zamanla kanser riskini arttırabilir.
  Siğil Tedavisi:
  Siğil tedavisi için bir çok seçenek vardır.Bunlar siğil çeşitine ve maddi imkanlara göre değişir.
  Cerrahi tedavi yöntemleri, cryo,laser,elektrokoter,cerrahi eksizyon doktorların ve uzmanların tedavi yöntemleridir. Dıştan, salisilik asit,5-FU, podophyline yöntemleri hasta evinde kendi uygulayabilir.
  Bu tedavilere ek olarak da immunoterapi, interferon ve imiquimod (ALDARA) uygulanabilir.
  Sarımsak,soğan,incir sütü sürmek,sigara basmak,hocaya okutmak vb bilimsel olmayan yöntemler kişiler tarafından uygulanmaktadır.Yüksek hpv mikrobu taşımayan siğiller bu yöntemleri de uygulamadan kendiliğinden de kaybolabilir.Bu yöntemlerle geçici bir süre kaybolabilirler,daha sonra yeniden ortaya çıkarlar.Bu yüzden bir hekime başvurulmadır.
  Siğillerin Tekrarlama Nedenleri:
  - Hastanın tedaviyi sürekli ve düzenli uyması gerekir.Tedaviye ara vermek yada düzensiz devam etmek.
  - Hastanın vücut direncinin azalması.(kansızlık, parazit, kronik infeksiyonlar ve böbrek yetmezliği, atopik bünye,immünyetmezlik,beslenme bozukluğu vb.)
  - Hastanın yoğun ve stresli hayatının devam etmesi.
  -Siğil, yüksek risk grubuna dahil bir HPV tipine aittir.(HPV 16 gibi).
  - Yine umumi alanlarda bulaşma kaynağı bulması.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Deri Hastalıkları Nelerdir Ve Tedavi Yolları
 3. Cinsel organda çıkan siğil nasıl tedavi edilir?
 4. kıkırdak kireçlenmesi tedavi yolları nelerdir
 5. Tırnak Hastalıkları ve Tedavi Yolları Nelerdir Bilgi
 6. Siğil Nedir Nasıl tedavi edilir Siğilden Korunma
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri