Hoşgeldiniz.

Sağlık lı Yaşamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir l. Sağlık lı olmak için temizliğe önem vermeliyiz. Temizlik sağlığımız açısından çok önemlidir. Bedenimizin temizliği , kullandığımız

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgi Sağlıklı Yaşamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlıklı Yaşamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

  l. Sağlıklı olmak için temizliğe önem vermeliyiz.

  Temizlik sağlığımız açısından çok önemlidir. Bedenimizin temizliği, kullandığımız eşyaların temizliği yaşadığımız yerin temizliği gibi ayrıntılarla bir bütün oluşturur.

  Yalnız bedenimizin temizliği ya da yalnızca eşyalarımızın temizliği bir anlam taşımaz. Biz ne kadar temiz olursak olalım, eşyalarımız, giysilerimiz kirli olursa biz de kirli sayılırız. Bu durumda bit, pire ve benzeri mikrop taşıyan canlılar, kolayca bizi bulur, biz de hasta oluruz.

  2. Sağlığı bozan etkenlerden sakınmalıyız.

  a) Yanlış beslenme, gerekli besinleri almama gibi durumlar, beslen me bozukluğu sonucunu yaratır, bu da sağlığımızı bozar.

  b) Alkollü içki, uyuşturucu madde kullanmak da sağlığı bozar.

  c) Zehirli böcek ve bazı hayvanların sokması, ısırması zehirlenmemize neden olur.

  d) Sağlığın en büyük düşmanı mikroplardır. Çeşitli hayvanlarla, yiyecek ve içeceklerle, solunum yolu ile geçen mikroplara karşı uyanık (ozelbilgiler.com) olmalıyız.

  3. Çevremizi temiz tutmalıyız.

  Kişiler kendi sağlıklarını korumada dikkatli oldukları gibi çevre sağlı ğını korumada da dikkatli olmalıdırlar. Bunun için çevremizi temiz tutmalı yız. Yerlere çöp atmamalıyız. Çevrede sinek, sivrisinek gibi zararlı böceklerin üremesini kolaylaştıracak ortam yaratmamalıyız.

  Çevre sağlığını, çevre temizliğini korumak her yurttaşın önemli görevlerinden biridir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.