Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Göz ve Parmak Şişmesinin Nedenleri Yaşanılan bu şişkinlikler önemli bir hastalığın habercisi olabilir... Sabah kalktığınızda gözlerde şişlik oluyor , gün içinde ayakkabınız sıkmaya , yüzüğünüz

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Göz ve Parmak Şişmesinin Nedenleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Göz ve Parmak Şişmesinin Nedenleri

  Yaşanılan bu şişkinlikler önemli bir hastalığın habercisi olabilir...

  Sabah kalktığınızda gözlerde şişlik oluyor, gün içinde ayakkabınız sıkmaya, yüzüğünüz parmağınıza dar gelmeye başlıyorsa ödemden şikayetçi olanlar arasındasınız. Zayıfken sizi şişman gibi gösteren ödem fiziksel ve estetik sorun olduğu kadar hastalıkların da habercisi.

  Ödem, vücutta fazla miktarda su toplanması şeklinde özetlenebilir. Hücrelerin dışında dokular arasında sıvı toplanmasıyla ödem oluşur.

  Ödem özellikle bir çok kadının sık yaşadığı sıkıntılı bir durumdur. Göz kapaklarında ,karın duvarında, ellerde, ayak sırtında ve bacaklarda dokular arası sıvının artmasına bağlı olarak şişlik ortaya çıkar. Deri altı dokusunda şişlik belirginse bu bölgelere bastırdığınızda çukur oluşur.

  BESLENME ÖNEMLİ

  Düzensiz yaşam ve beslenme alışkanlıkları tıpkı bugüne kadar belirttiğimiz yüzlerce hastalığın ve sorunun kapısını araladığı gibi ödemi de karşımıza çıkarıyor. İdiyopatik ödemlere; fazla tuz tüketimi, karbonhidrat ağırlıklı beslenme, fazla kilo yorgunluk ve stres neden oluyor. İdiyopatik ödem genellikle gençlerde ve orta yaş hanımlarda daha sık karşımıza çıkıyor. haşlanmış fasulye gibi gaz yapıcı besinlere fazla ağırlık vermek istenmeyen şişliklere zemin hazırlıyor.

  Hareketsizlik, iklim ve ısı değişikliği, lodos, kalp, böbrek, tiroit gibi kimi hastalıklar, ilaçlar, hatta dağ sporları, stres gibi pek çok şey de ödem yapıyor. Ödemin altında ciddi sağlık sorunlarının yatabileceğini de akıldan çıkarmamak gerekiyor.

  GİDERMENİN YOLLARI

  Öncelikle tuzu sofranızdan ve yemeklerinizde uzaklaştırmalısınız. Yemeklerinizi tatlandırmak için kekik nane, maydonozdan ve limondan yararlanabilirsiniz.

  Ödem giderici bazı bitkiler ve bunlardan yapılan çaylar size yardımcı olacaktır. Ödem gidermede etkili olan mısır püskülü, selvi kozalağı, soğan, lavantin, arapsaçı, maydonoz, defne yaprağı ve kiraz sapı ödem sorunu kadar şişkinliğinize de çözüm getirecektir. Sadece tuzdan değil tuzlu, salamura ürünlerden de uzaklaşın. Peynirinizi ve zeytinizi akşamdan suya koyarak tuzdan arınmasını sağlayın. Çorbalar ve konserveler içinde bulunan sodyum oranını dikkate alın. Az su içiyorsanız bol tüketin.

  HAMiLEYSENiZ

  Hamilelikle birlikte artan sıvı ihtiyacı su tutulumuna neden olur. Hamileliğin ileri dönemlerinde el ayak ve bacaklarda artan ödemi önlemek için beslenmeye çok dikkat etmek ve yeterli protein almak gerekiyor. Ayaklarınızı mümkünse gece ılık suda dinlendirebilirsiniz.

  HANGİ HASTALIKLAR ÖDEM YAPAR?

  Öncelikle bilinmelidir ki ödem bir hastalık değil hastalık belirtisidir yani ödemin neden olduğu bir çok hastalık vardır. Ödem şikayeti olanların hekime başvurması bu anlamda büyük önem taşımaktadır çünkü; n Böbrek hastalıkları n Hormonal Hastalıklar n Böbrek hastalıkları n Karaciğer hastalıkları n Kalp-damar hastalıkları ödeme neden olmaktadır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Parmak Uyuşması Neden Olur, Parmak uyuşmasının tedavisi
 3. Parmak çıtlatmanın zararı varmı,Parmak çıtlatma zararlı mı, Parmak neden çıtlar
 4. Parmak Çıtlatma Nedir, Parmak Çıtlatmanın zararları, Parmak Çıtlatmanın zararı varmı
 5. e-Pasaportlarda parmak izinin de saklandığını duydum. Parmak izim nerede kullanılıyor?
 6. Parmak arası terlıgın bulunusu - Parmak arası terlıgın gecmısı - Parmak arası terlık
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri