Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Paranoya , Paranoya Nedir , Paranoya Hastalığı ve Tedavisi , Paranoya Hakkında , Genel Sağlık , Sağlık Bilgileri Paranoya Paranoya yanlış düşünce anlamına gelir. Kuşku

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Paranoya, Paranoya Nedir, Paranoya Hastalığı ve Tedavisi, Paranoya Hakkında

  Sponsorlu Bağlantılar
  Paranoya, Paranoya Nedir, Paranoya Hastalığı ve Tedavisi, Paranoya Hakkında, Genel Sağlık, Sağlık Bilgileri

  Paranoya

  Paranoya yanlış düşünce anlamına gelir. Kuşku duyma, güvensiz olma, kıskanç olma, alıngan olma ve de gurur şeklindeki bozukluklardan başka, yanlış yargılarda bulunma, sistematik, güzel ayarlanmış sanrıların olması şeklindeki belirtileriyle meydana çıkan psikozdur.

  Belirtiler ve tedavisi

  Hasta kişi oldukça canlı sanrılar yaşar, gerçekte var olmayan sesleri duyar. Gündelik olaylar, rastlantılar, başka kişilerin normal hareketleri paranoya yaşayanlar için olağan üstü anlamı olan şeyler olabilir. Duyduğu konuşmayı kendiyle ilgili olduğunu düşünebilir, bunun da tüm insanların kendisine karşı birleştiğinin kanıtı olarak görür.

  Yolda tesadüfen birbirine benzeyen insan görürse, kendisinin izleniyor olduğunu düşünebilirler.

  Yani kısacası paranoyak insan genellikle korkaktır, kafası karışıktır ve de asabidir. Ama yine de diğer akıl rahatsızlıklarına göre, düşünme ile diğer zihinsel süreçte aşırı bozulmalar yaşamazlar.

  Eziyet, haksızlığa uğrama hissi, bunama, epilepsi ile amfetamin çeşidi ilaçların kullanılmasının sonucunda da ortaya çıkabilir. İlaç sebebiyle meydana gelir ise geçici olur fakat ilaçlar vücutta etkisini sürdürdükçe varlığı korumaktadır.

  Paranoya oldukça ciddi bir rahatsızlıktır ve de tedavi zordur. Maalesef belirtileri genelde geç fark edilmektedir. Uzunca zaman rahatsız kişinin sadece kavgacı, problem çıkarıcı biri olduğu düşünülmektedir. Diğer hareketleri ile inançları normal, akıla uygun olduğundan hiç kimse akıl hastalığı olduğundan şüphelenmez.

  Tamamen ilerlemiş hali olan paranoid şizofreni, genelde psikotrop türünden ilaçla tedavi edilmektedir. Rahatsız kişilerin dörtte biri ilaçlarla ve de psikoterapi ile bir müddet sonra iyileşmektedirler. Fakat paranoyak durumlar yok olsa da, hastanın devamlı tıbbi gözetimde tutulması gerekir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Takıntı hastalığının sebepleri obsesyon belirtileri takıntı hastalığı tedavisi - takınt
 3. Paranoya Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır
 4. Skorbüt - İskorbüt Skorbüt Hastalığı Nedir - Skorbüt Hastalığı Hakkında - İskorbüt Nedir
 5. Crohn Hastalığının Cerrahi Tedavisi crohn hastalığı nasıl tedavi edilir - corhn hastalığı
 6. Kaçış sendromu hastalığı hakkında; Nedir? Belirtileri ve tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri