Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Richard Philip Feynman Kimdir – Richard Philip Feynman Hayatı (1918 -1988) Richard Feynman 11 mayıs 1918′de NewYork’da doğdu. 15 yaşındayken difransiyel ve integral konularında ustalaşmıştı.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Richard Philip Feynman Kimdir – Richard Philip Feynman Hayatı (1918 -1988)

  Sponsorlu Bağlantılar
  Richard Philip Feynman Kimdir – Richard Philip Feynman Hayatı (1918 -1988)
  Richard Feynman 11 mayıs 1918′de NewYork’da doğdu. 15 yaşındayken difransiyel ve integral konularında ustalaşmıştı. 1936 yılında M.I.T’ ye kaydoldu ve verilen bütün fizik derslerini aldı. Daha sonra Princeton Unıversite’ sine mastır için gitti. Hayatı boyunca atomaltı parçacıkların matematiğiyle ilgilendi. Feynman doktorasını bitirdikten hemen sonra Arline Greenbaum ile evlendi. Arline Greenbaum tuberkiloz hastasıydı.
  Feyman 1942′de Los Alamos’a çağrıldı. Hans Bethe 24 yaşındaki Feynman’ı teorik bölümün lideri yaptı. Feynman kritik kütle için gerekli olan uranyum miktarını tesbit etmek için çalıştı. Hipotezini test etmek için Los Alamos’u havaya uçurmadan birçok deney araçları geliştirdi. Oakridge uranyumun parçalanması sırasında güvenlik problemiyle uğraşırken, Feynman çalışanların radyasyon zehirlenmesinden korunması için prosedürler geliştirdi. Savaş sonrası Bethe’yi takip ederek, Cornell Universite’sine gitti. Feynman burada atomaltı parçacıkların karmaşık yapısı için basit bir gösterim geliştirdi. Onun bu gösterimi Feynman Diagramları olarak bilinir.
  1950′de Cal Tech’ e gitti. 1965′de Julian Schwinger ve Shinichiro Tomonaga ile birlikte elektrodynamik ile ilgili çalışmaları dolayısıyla Nobel Fizik ödülü aldı. Feynman’ın ders notları “Feynman Lectures” adlı yayında toplandı. Feynman ayrıca uzay mekiği Challenger kazasını araştırdı O-halka’ ları(O-rings) hatasını bularak dünyayı şaşırttı. Feynman 15 şubat 1988′de 69 yaşındayken kanserden öldü.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yoksulluğa Karşı Sosyal Pazarlama - Philip Kotler Nancy R. Lee
 3. Aristoteles Kimdir – Aristotelesin Hayatı (İÖ 384-İÖ 322)
 4. Arkhimedes Kimdir – Arkhimedesin Hayatı ( İÖ 290,280 – İÖ 212 – 211)
 5. Gandhi Kimdir – Gandhinin Hayatı
 6. Arkesilaos Kimdir – Biyografisi, Hayatı ve Eserleri Biyografi Kimdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri