Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

bağımsızlık sembollerimiz nelerdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bağımsızlık Sembollerimiz Neden Önemlidir Ulusal Egemenlik Ve Bağımsızlık Sembollerimiz Egemenlik sembollerimiz Bağımsızlık ile ilgili sözler Bağımsızlık sözleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 113      

 1. hüseyin
  Sponsorlu Bağlantılar


  Bağımsızlık Sembollerimiz

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bağımsızlık Sembollerimiz Nelerdir

  Ulusal egemenlik ve bağımsızlık simgelerimiz nelerdir?

  Ulusal egemenlik, bir milletin vazgeçilmez değerlerinden biridir. Ulusal egemenliğe sahip milletlerin, bu egemenliği simgeleyen sembolleri vardır.

  Bu semboller şunlardır:

  Bayrak
  Bayrak, bir ülkeyi,bir kurumu,bir örgütü veya bir topluluğu simgeleyen genelde kumaştan yapılan ve direğe asılan bir nesnedir.

  Bayrak :Bir ülkenin, sembolün, kavramın, topluluğun, grup ve kurumun belirli kurallara göre belirli kumaşlara yapılmış haline bayrak denir. Bayrak günümüzde belirli bir yasal prosedürü olan bir yapım biçimidir.

  Milli Marş
  Ulusal marş, özlü dizeleriyle bir ulusun, yurt ve bayrak sevgisini, özgürlük, bağımsızlık ve çağdaşlık tutkusunu yansıtan marştır.

  Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal marşı olan İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılmış ve 12 Mart 1921'de, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce kabul edilmiştir. İstiklal Marşı'nın bestesi ise Zeki Üngör'e aittir.

  Özellikle ülkemizdeki spor müsabaklarının seramonisinde İstiklal Marşı söylenmektedir.Bir ülkenin bağımsızlığını sembolleyen ulusal marşların ülke için çok önemli bir değeri vardır!

  Para
  Para bir milletin ekonomik bağımsızlığını temsil eder.

  Anayasa
  Her ulusun, kendi değerlerine özgü bir anayasası vardır. Bu anayasa, ulusun ortak kararlarını ve değişmez özelliklerini yansıtır. Anayasa, bir devletin yönetim biçimini belirtir. Devletin temel kanunudur. Vatandaşların temel hak ve görevlerini bildirir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Bağımsızlık Sеmbollеrimiz Kısaca

  Ülkеlеrin özgür ve bağımsız yaşadığını gösteren Bayrak, İstiklаl Marşı, Para gibi çeşіtlі sembоllerі vardır. Bu sеmbollеr korunur ve sаygı göѕterilir.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri