Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Su İle İlgili Uyarı , İçme Suyunu Daha Az Ama Daha İyi Kullanın Dünya Su Konseyi Başkanı Loic Fauchon , Dünyada 1 Milyar İnsanın İçme

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Su İle İlgili Uyarı, İçme Suyunu Daha Az Ama Daha İyi Kullanın

  Sponsorlu Bağlantılar
  Su İle İlgili Uyarı, İçme Suyunu Daha Az Ama Daha İyi Kullanın

  Dünya Su Konseyi Başkanı Loic Fauchon, Dünyada 1 Milyar İnsanın İçme Suyuna, 2.5 Milyar İnsanın da Sıhhi Suya Sahip Olmadığına Dikkat Çekerek, "Bugünden Sonra Suyu Daha Az Kullanmak Ama Daha İyi İşletmek Gerekecek" Diye Konuştu.

  Dünya Su Konseyi Başkanı Fauchon'dan "Su" Uyarısı Dünya Su Konseyi Başkanı Loic Fauchon, Dünyada 1 Milyar İnsanın İçme Suyuna, 2.5 Milyar İnsanın da Sıhhi Suya Sahip Olmadığına Dikkat Çekerek, "Bugünden Sonra Suyu Daha Az Kullanmak Ama Daha İyi İşletmek Gerekecek" Diye Konuştu. Dünyanın en büyük forum ve sergisi olma özelliğini taşıyan 5. Dünya Su Forumu ve Bakanlar Konferansı 2009 yılında İstanbul'da yapılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in himayesinde Dünya Su Konseyi (WWC) ile Türkiye arasında forumun İstanbul'da yapılması ile ilgili sözleşme mektubu bugün imzalandı. İmza töreninde konuşan Dünya Su Konseyi Başkanı Loic Fauchon dünyadaki su sorunu ise ilgili önemli uyarılarda bulundu.

  Fauchon, suyun günümüzde çok önemli bir problem haline geldiğini ve her ülkenin bu problemle karşılaştığını ifade ederek, Dünya Su Konseyi'nin ilk rolünün de suyun rolünün ne kadar önemli olduğunu ve suyun dünya çapında çok önemli bir unsur olduğunu belirtmek olduğunu söyledi. Bu konuda genellikle suyun televizyon ve telefondan daha önemli olduğunu belirterek hareket ettiklerini kaydeden Fauchon, "10 sene içinde cep telefonları için yapılan çabaların (ozelbigiler.com) su için de yapılmasını isteriz. Çünkü cep telefonu olmadan yaşayabiliriz ama su olmadan yaşayamayız" diye konuştu. 3 yılda bir yapılan Dünya Su Forumu'nun amacının da suyun ne kadar öncelikli olduğunu belirtmek olduğunu dile getiren Fauchon, forumun beşincisinin su açısından önemli ve büyük bir ülke olan Türkiye'de yapılmasından dolayı da mutlu olduklarını ve Türkiye'nin forum için oybirliği ile seçildiğini kaydetti.

  Daha sonra gazetecilerin dünyadaki su problemi ve risklere ilişkin sorularını cevaplandıran Fauchon, dünyada 1 milyar insanın içme suyuna, 2.5 milyar insanın da sıhhi suya sahip olmadığına dikkat çekti. Bu önemde bu konunun uluslararası toplumda değinilmesi gerektiğini belirten Fauchon, sorunlardan ilkinin dünya nüfusunun sürekli artması olduğunu söyledi. Dünya nüfusunun her an 10 milyon arttığını ve nüfus artışının kirliliği de artırdığını belirten Fauchon, özellikle büyük şehirlerin nehir ve denizleri kirlettiklerini söyledi. Fauchon, diğer önemli noktanın da eklem sorunu olduğuna işaret ederek, bazı bölgelerde çok bazı bölgelerde az su olduğunu ve bazı dönemlerde kuraklık bazı dönemlerde de fazla yağış olduğunu kaydetti.

  Fauchon, "Bugünden sonra suyu daha az kullanmak ama daha iyi işletmek gerekecek" diye konuştu. Yeni teknikler kullanarak, yemek ve sıhhi konularda suyun daha az kullanımının sağlanması gerektiğini belirten Fauchon, su şebekelerinin doğru işletilmesini de çok önemli olduğunu söyledi. Su konusunda randımanın armasının sorunları azaltacağını kaydeden Fauchon, Forum'un bir rolünün de yeraltı suları ve deniz suyunun tuzdan arındırılması gibi konularda yeni tekniklerin tartışılması olduğunu kaydetti. Fauchon, ayrıca Türkiye'nin barajlar konusunda çok deneyimli bir ülke olduğunu ve Türkiye'nin bu deneyimlerini kullanacaklarını da sözlerine ekledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ise özellikle Türkiye'nin de içinde bulunduğu bölge için suyun çok önemli olduğunu belirterek, Türkiye'nin su konusundaki öneminin de her geçen gün arttığına işaret etti. Bu kışın sıcak geçtiğini ve yazın da aynı şekilde geçmesini beklediklerini belirten Güler, böyle bir dönemde suyun öneminin daha da öne çıktığını kaydetti.

  Güler, petrol ve suyun karşılaştırılmasının da moda olduğunu belirterek, petrolün değerinin artıp azaldığını ama suyun değerinin sürekli yükseldiğini söyledi. Hükümet ve Bakanlık olarak suyla ilgili çok yoğun ve etkin önlemler aldıklarını belirten Güler, suyun etkin kullanımı ile ilgili olarak Yenilenebilir Enerji Kanunu'nun çok önemli olduğunu söyledi. Dün mecliste görüşülen Kanun kapsamında, yenilenebilir enerji ile ilgili alım garantisinin 5 euro cent'ten az olmamak üzere 7 yıldan 10 yıla çıkartıldığını belirten Güler, suyun tümünün etkin kullanımı ile ilgili hedef seçtikleri 2023 yılını da 10 yıl geri çektiklerini söyledi.

  Önemli birçok barajın yapımının 2007 yılında start alacağını ifade eden Güler, Bunlardan en önemlilerinin Yusufeli ve Boyabat olduğunu ve yüzlerce küçük hidrolik santralin de bu sene yapımına başlanacağını anlattı. Sağlıklı suya ulaşamayan milyarlarca insan olduğunu ve 2018 yılına kadar bu insanların yarısının suya ulaştırılmasının hedeflendiğini belirten Güler, "Su çok önemli. Herkes petrole ulaşabilir ama suya ulaşamıyor. 5. Dünya Su Forumu da bu sorunlara çözüm arayan bir fikir pazarı olacak" dedi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir Bölgede Nüfusun Bazı Yerlerde Daha Yoğun, Bazı Yerlerde Daha Seyrek Olmasını Nasıl Açı
 3. Kim daha güzelse kıskançlığı daha fazla olur. Kıskançlık ateşten meydana gelir sözleri kim
 4. Sütü daha az tüketen çocuklar diğerlerine göre daha kısa oluyor...
 5. Saçlarınızın daha hacimli olması için pudra kullanın
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri