Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bayrağımıza niçin sahip çıkmalıyız Bayrak bir milletin sembolüdür. Bayrağın gönderde dalgalanması , bayrağın temsil ettiği milletin bağımsızlığını anlatır. Bu nedenle , işgal güçleri bir ülkeyi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bayrağımıza neden sahip çıkmalıyız

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bayrağımıza niçin sahip çıkmalıyız

  Bayrak bir milletin sembolüdür. Bayrağın gönderde dalgalanması, bayrağın temsil ettiği milletin bağımsızlığını anlatır. Bu nedenle, işgal güçleri bir ülkeyi ele geçirdiklerinde öncelikle gönderdeki bayrağı indirir; bir ülke bağımsızlığını kazandığında ilk iş olarak bayrağını dalgalandırır.

  Bayrağın rengi ve üzerindeki şekillerin anlamları vardır. Renginin kırmızılığı, vatan uğruna dökülen şehit kanlarını temsil eder. Hilal, İslam�ı; yıldız, ülkümüzü temsil eder.

  Bayrakla İstiklal Marşı özdeşleşmiştir. Biri olmadan diğeri olmaz. İstiklal Marşını, Akif�in de dediği gibi gerçekte millet yazmıştır. Hiçbir şiir, milletimizin din, vatan ve istiklal aşkını bu kadar güzel anlatamaz.
  Milletimizin her bireyi İstiklal Marşını ve bu marşın hangi şartlarda yazıldığını çok iyi bilmeli, ondaki iman ve duygu selini çok iyi anlamalı, onu geleceğe taşımalıdır.
  Anlatım: Dr. Ali Kuzudişli


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Niçin Kültürümüze Sahip Çıkmalıyız Kompozisyon
 3. Milli Kültürümüze Neden Sahip Çıkmalıyız
 4. bayrağımıza neden saygı duymalıyız
 5. bayrağımıza neden saygı duyarız
 6. Yurdumuza neden sahip çıkmalıyız?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri