Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

2018 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri sorgulama , 2018 Askerlik Celp Dönemleri , 2018 Askerlik Celp Yerleri Öğrenme , 2018 Askerlik işlemleri , 2018 Askerlik yerleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  2018 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme

  Sponsorlu Bağlantılar


  2018 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri sorgulama,2018 Askerlik Celp Dönemleri ,2018 Askerlik Celp Yerleri Öğrenme,2018 Askerlik işlemleri, 2018 Askerlik yerleri öğrenme, Ne zaman askere gicecek.


  2018 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme


  İLK YOKLAMA

  - Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1991 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

  - Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

  SON YOKLAMA

  Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
  Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

  Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.

  Son Yoklama Gününden Önce;

  * Verem savaş dispanserine giderek, verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.
  * Nüfus hüviyet cüzdanınızı,
  * 2 adet fotoğrafınızı,
  * Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini,
  * Verem savaş taraması sonuç belgesi
  * Meslek veya sanatınıza ait belgeleri,
  * Sporcu lisansınızı,
  * Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini mutlaka yanınızda bulundurunuz.

  Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.

  Öğrenci, hapis, yurtdışında işçi veya işveren olarak veya hastanede bulunuyor iseniz, ilgili kuruluşlardan veya konsolosluklardan alacağınız bu durumunuzu belirten belgeleri 31 Ekim tarihinden önce askerlik şubesine gönderiniz veya gönderilmesini sağlayınız.

  Son yoklamanızı süresi içinde yaptırmadığınız ve mazeretinize ait belgeleriniz askerlik şubesine ulaşmadığı takdirde yoklama kaçağı suçu işlemiş olur ve Askerlik Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu gereğince, askerlik şubelerince idari para cezası veya cumhuriyet baş savcılıkları tarafından yapılacak yargılama sonucunda hapis veya ağır hapis cezası ile cezalandırabilirsiniz ağır hapis cezası aldığınız takdirde kamu hizmetlerinde görev alma, seçme ve seçilme hakkı vb. Bazı kamusal haklardan ömür boyu mahrum kalabilirsiniz.

  Daha detaylı bilgi ve 2018 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız

  2018 Askerlik Celp Dönemleri Yerleri Öğrenme

  netten alıntı  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. adıyman celp dönemleri
 3. 2018 celp dönemleri ne zaman açıklanır
 4. 2018 Celp Dönemleri Açıklandı Mı
 5. Askerlik Tecil ve Erteleme Yazıları (Konusu, Lise ve Meslek Okullarında Öğrenim Gören Öğre
 6. Askerlik Tecil ve Erteleme Yazıları (Konusu, Meslekî Açıköğretim Lisesi Öğrencilerinin Ask
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri