Hoşgeldiniz.

Bu Vatanda Hepimiz Bir Milletiz Farklı kökten ve kültürden gelseler de insanlar aynı coğrafyada bulunabilir. Tarih b oyun ca göçler , fetihler iklim ve ekonomik
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bu Vatanda Hepimiz Bir Milletiz

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu Vatanda Hepimiz Bir Milletiz

  Farklı kökten ve kültürden gelseler de insanlar aynı coğrafyada bulunabilir. Tarih boyunca göçler, fetihler iklim ve ekonomik koşullar insanları doğdukları yerin dışında yaşamaya yönlendirmiştir. Bu nedenle ülkemiz sınırları içinde din, dil, kültür, yöresel gelenekler gibi özellikler millet olmamızı engellemez.

  Ülkemizde Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Arnavut, Ermeni ve daha birçok etnik kökenden insanlar yaşamaktadır. Bu etnik kökenlerin büyük bir bölümü İslam dininin kardeşlik çatısı altında bütünleşmiştir. Anadolu’da yaşayan değişik etnik kökenden gelen insanlar, uzun yıllar içinde aynı sevinç ve üzüntüleri yaşayarak, birlikte ağlayıp birlikte gülerek birbiriyle bütünleşmiştir.

  Aynı vatanda yaşayan insanların birlik ve beraberliklerini bozmadan yaşamaları gerekir. Birlik ve beraberliğini koruyamayan milletler, fırsatçı ve sömürgeci devletlerin emellerine alet olurlar. Bunun sonucunda dini, kültürel ve milli değerlerini koruyamazlar.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.