Hoşgeldiniz.

2016 Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları , 2016 İllere Göre Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları , SBS 2016 İllere Göre Kız Meslek Liseleri Taban Puanları

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  2016 SBS İllere Göre Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları

  Sponsorlu Bağlantılar


  2016 Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları,
  2016 İllere Göre Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları,
  SBS 2016 İllere Göre Kız Meslek Liseleri Taban Puanları

  2016 OGES (Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi) İllere göre Kız Meslek Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayınlandı.
  2016 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  2016 Kız Meslek Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız;


  1) Bünyesinde pansiyon bulunan okulları kazanan öğrenciler, bu sınavda aldıkları puana göre yapılacak sıralama ile pansiyonda mevcut boş kontenjan çerçevesinde yatılılık imkanlarından yararlandırılabilecektir.

  2) Mülakat ve Beden Yeterliği sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınan Denizcilik alanına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır. Bu öğrenciler, okulda yapılacak mülakat ve beden yeterliliği sınavında başarılı olmaları ve sağlık durumlarının denizcilik eğitimine elverişli olduğuna dair Sağlık Bakanlığı Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş resmi ve özel sağlık kurum/kuruluşlarından alınacak "Gemi Adamları Sağlık Raporu" ile belgelendirmesi durumunda kesin kayıt yaptırmaya hak kazanacaklardır.

  3) Mülakat sınavı sonucuna göre öğrenci alınan Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Eğlence Hizmetleri, Gazetecilik Alanı, Gıda Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile Yiyecek İçecek Hizmetleri alanlarına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır.

  4) Özel yetenek sınavı sonucuna göre öğrenci alınan Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Alanının Ayakkabı Modelistliği Dalı, Saraciye Modelistliği Dalı, Grafik ve Fotoğraf Alanı, İnşaat Teknolojisi Alanının Restorasyon Dalı, Kuyumculuk Teknolojisi Alanı, Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı, Sanat ve Tasarım Alanı ile Radyo Televizyon Alanının Grafik Animasyon Dalı ile Protokollü okulların ilgili alanlarına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır.

  2016 Kız Meslek Liseleri Tercih Listeleri için tıklayınız


  oges.meb.gov.tr


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.