Hoşgeldiniz.

Balık Yağını Kimler Kullanmalı Balık Yağı Kimlere Faydalı Balık Yağı Balık yağı içerdiği Omega3 yağ asitleri sebebiyle özellikle kalp ve damar hastalıklarında koruyucu etki sağlayabilmektedir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Balık Yağını Kimler Kullanmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Balık Yağını Kimler Kullanmalı
  Balık Yağı Kimlere Faydalı
  Balık Yağı


  Balık yağı içerdiği Omega3 yağ asitleri sebebiyle özellikle kalp ve damar hastalıklarında koruyucu etki sağlayabilmektedir. Ayrıca ailesinde kalp hastalığı ve hipertansiyon olanlar, sigara-alkol kullananlar, kan yağlarında yükselme olanlar, menopoz döneminde aşırı stres altında çalışan ve sık sık enfeksiyon riskiyle karşılaşan kişilerin balık yağı kullanması gerekmektedir. Balık yağı kullanan kişilerde, damar yapısı korunmaktadır. Nitekim kolesterol ve trigliseridlerin yaptığı zararlı etkilerin önlenebildiği birçok çalışmada gösterilmiştir.  Günde 1-3 gr tavsiye edilmektedir. Bazı durumlarda daha fazla miktarda da kullanılmaktadır.  Kan sulandırıcı sentetik ilaç kullananlar doktora danışmadan balık yağı takviyelerini kullanmamalıdır.  Ameliyat olacak kişiler ameliyattan önce balık yağı kullanımını kesmelidir.  Zararlı PCB'ler-kanserojen kimyasallar- ve cıvaya maruz kalmayan balıklardan elde edilen balık yağı takviyeleri kullanılmalıdır.  Balık yağı takviyeleri balık yağı kapsülü ve balık yağı şurubu olarak satılmaktadır.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.