Hoşgeldiniz.

drama , drama nedir , drama ne demek , drama hakkında bilgi , drama tanımı Drama Nedir Öğrenme , eğitim etkinlikleri içindeki en önemli kavramdır.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Drama Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  drama, drama nedir, drama ne demek, drama hakkında bilgi,drama tanımı

  Drama Nedir

  Öğrenme, eğitim etkinlikleri içindeki en önemli kavramdır. Bütün eğitimciler en etkili ve kalıcı öğrenme sürecinin ‘yaparakyaşayarak öğrenme' olduğu konusunda tartışmasız birleşmektedirler. , ‘yaparak-yaşayarak öğrenme' bakımından en etkili yöntemlerden biridir.  Genel olarak konuyla ilgili olan eğitimci/sanatçı/uygulayıcıların birleştiği ve en basit anlatımla drama; bir düşünceyi beden diliyle, hareket ederek, devinimle anlatımdır. İçsel bir durumun, bir tasarımın, bir düşüncenin eyleme dönüşmesidir.  Dramayla birey düşünür, plan yapar, organize eder ve düşüncesini eyleme dönüştürerek uygular. Bu süreçte de yaşantılar yoluyla yeni davranış ve duyguları öğrenir, deneyim sahibi olur. Böylece birey duygularını kontrol edebilme, değiştirebilme, düşüncelerini ifade edebilme, konuşarak iletişim kurabilme gibi yeteneklerini geliştirir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.