Hoşgeldiniz.

teknoloji tasarım önsöz örnekleri lütfen bana yardımcı olun Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Tasarım Dosyası için Nasıl bir önsöz yazılır? Teknoloji ve tasarım
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 75      

 1. kayıtsız üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Teknoloji tasarım önsöz örnekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  teknoloji tasarım önsöz örnekleri lütfen bana yardımcı olun

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Birçok kişi tez önsözü yazmak için örnek metin arıyor. Aşağıda yazılmış örnek tez önsözünü düzenleyerek kendinize yeni bir tane elde edebilirsiniz..

  İşte örnek tez önsözü:

  ÖN SÖZ

  Çalışmada, genel ağdaki Türkoloji ile ilgili ağ sayfalarının taranması ve bu ağ sayfalarından Türkçe, Türkçenin Grameri, Türk Lehçeleri, Türkçenin Dönemleri, Türkçenin Sorunları gibi, alana yönelik verileri bulunan ağ sayfalarını ve yine alana yönelik bilgisayar yazılımlarının bulunduğu ağ sayfalarını tanıtmak, duyurmak amaçlanmıştır.

  Bilgisayar ve internet bugün bilgiye en çabuk, en kolay ve en ucuz yoldan ulaşmanın vazgeçilmez araçlarıdır. Bir sayfalık bir metni bir dilden bir dile, yahut bir alfabeden başka bir alfabeye çevirmek birkaç dakikada tamamlanabiliyor ve çevrilen bu metin birkaç dakika içinde dünyanın öteki ucundaki alıcıya ulaştırılabiliyor.

  İşte böyle bir sanal ortamda, evrensel dil kisvesine bürünen İngilizcenin yeri tartışılamaz. Ancak son birkaç yüzyıl içinde teşekkül eden ve türetmeye uygun olmayan bir dil olan İngilizcenin karşısında köklü ve matematiksel bir dil olan Türkçe bu sahada ne gibi bir gelişme gösteriyor, ne gibi sorunlarla karşılaşıyor ve ne gibi çözümlere ihtiyacı var… İşte bu hususta çalışmamızın temel aldığı nokta da kendini belli ediyor. Türkçe genel ağ ortamında ne gibi bir ilerleme kaydediyor ve bu ilerlemeye kimlerin katkısı oluyor?

  Çalışmama İngilizcenin genel ağdaki durumunu belirterek başlamak Türkçenin genel ağda nerede olduğunu görmemize yardımcı olacaktır. Bu nedenle çalışmaya İngilizcenin durumunu belirterek başlamak daha uygun olacaktır. Daha sonra ise genel ağda bulunan Türkoloji ile ilgili sayfaların ne içerikte oldukları, Türkçeye ne gibi bir yarar sağladıkları ve bu ağ sayfalarını kimlerin yaptıklarını belirten araştırmamız olacaktır. Bu ağ sayfaları, sayfaların muhtevasına ve niteliğine göre tasnif edilerek verilmiştir. Çalışmada, Türkçe içerikli, Türk Lehçeleri ile ilgili ve yabancı ülkelerdeki Türkçe ile ilgili ağ sayfaları bulunmaktadır.

  Çalışmamın not için değil, öğrenmek için olduğunu idrak ettiren değerli hocam Prof. Dr. İbrahim Şahin’e, aramızda mesafeler olmasına rağmen e-posta ile bana destek olmaya çalışan değerli hocam Doç. Dr. Mehmet Kara’ya ve benden yardımlarını, desteğini, sabrını ve bilgisini esirgemeyen değerli hocam Yard. Doç. Dr. Ahmet Karadoğan’a teşekkürü bir borç bilirim.

  Nuri Kaan Fakılı
  Haziran, 2007
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Buna bakarak bir örnek hazırlayacağım kendime, teşekkürler forumlord


 5. Kayıtsız Üye

  teşekkür ederim kendime buna benzer bişi yazdım


 6. Kayıtsız Üye

  bunun için teşekkürler fakat daha açıklayıcı bişi yazabilirmisiniz ?? lütfen forumlord..


 7. Kayıtsız Üye

  super yaa bana cok yardımcı bır ılham kaynagı olduu


 8. misafir

  çok işime yaradı thank you very much ! ! !


 9. Misafir Üye

  yazdıginiz sey cok iyi de bu snki biraz fazla resmi biraz daha genisletebilir misiniz acaba??????????


 10. Misafir Üye

  çok uzun anlaması çok zor daha kısa ve öz yaparsanız sevinirim


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.