Hoşgeldiniz.

yazı olmasaydı neler olurdu bilgi lazım bana Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Su Olmasaydı Neler Olurdu Yazı Toprak Olmasaydı Neler Olurdu Yazı Olmasaydı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 18      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Yazı Olmasaydı Neler Olurdu

  Sponsorlu Bağlantılar
  yazı olmasaydı neler olurdu bilgi lazım bana

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Yazı Olmasaydı Neler Olurdu

  Yazının olmadığı bir hayat düşünülemez. Yazının icadının çok önemli olduğunu çağ açıp, çağ kapatmasından anlayabiliriz.

  Yazının olmadığı bir toplumda veya bir millette iletişimin kurulması neredeyse imkânsızdır. İnsanların birbiriyle iletişim kurması, haberleşmesi ve karşılıklı diyalogları işaretlerle olur ve çoğu kişi işaretlerle de anlamaz. Atalarımızın bununla ilgili bir sözü vardır.

  “Söz gider, yazı kalır.” sözü bu açıdan çok anlamlı bir sözdür. Yazı olmasaydı anayasa, mahkeme, Türk Ceza Kanunu gibi toplumun uyacağı kurallar olmazdı ve o toplumda ne hak, ne hukuk ne de adalet kalırdı. Herkes kafasına göre hareket ederdi. Ve toplumun düzenini bozardı. Yazının önemli olduğu alanlardan biride ulusal ve diğer anlaşmalardır. Anlaşmalar yazılı olmadığı için hem günümüze kadar gelmezdi hem de kimse bu antlaşmalara uymazdı. Eğer yazı olmasaydı geçmişte yaşanmış olaylar günümüze kadar gelmezdi ve böylece o toplumun tarihi olmazdı. Yazı olmasaydı, okuma olmazdı ve insanlar cehalete doğru yol alırdı.

  Sonuç olarak yazını olmadığı bir dünya susuz hayata benzer ve insanlar istemeseler bile bunun sıkıntısını elbet gün gelir çekerler.

  Hakan DEMİRCİOĞLU 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.